FSR, DLSS gibi görüntü kalitesini düşürüyor mu?

Hielah

Kilopat
Sosyal Tayfı
Uncharted'da FSR ayarını denedim, FPS arttı ama karakterlerin yüzüne baktığımda kalitenin düştüğünü gördüm, DLSS'de de böyle düşüş oluyor mu yoksa daha mı az kalite düşüyor?

FSR’a göre biraz daha kaliteli gösteriyor, ama oyundan oyuna değişiyor.

Uncharted'da FSR ayarını denedim, FPS arttı ama karakterlerin yüzüne baktığımda kalitenin düştüğünü gördüm, DLSS'de de böyle düşüş oluyor mu yoksa daha mı az kalite düşüyor?

DLSS kalite modunda çok iyi. Görüntü kalitesi artar ama Ultra performans modunda veya dengeli modunda oynarsanız muhtemelen daha kötü bir görüntü oluşacaktır ama FPS bayağı artar.

FSR belli bir algoritma üzerinde çalışırken, DLSS ise yapay zeka ile çalışıyor. Normal olarak daha az kalite düşüyor.

Oyundan oyuna değişiyor fakat FSR'ye 0:40'da gözlerim kanadı. Son sürümde FSR toparlamış lakin uzakta ki yerler nesneler çok bulanık ve kalitesiz geldi gözüme.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aralarında bariz fark var. FSR 3'ün ne olacağını bilmem.

Ancak FSR 2 ve 2.2 arasındaki tüm sürümlerini göze alırsak:

DLSS 2.3 performans modu ile FSR 2 sürümleri fark etmeksizin kalite modundayken eşitler. DLSS donanım ve yapay zekanın getirmiş olduğu ezici üstünlüğe sahip, deneyimime karşın söylüyorum. İtiraz eden varsa kanıtıyla atabilir ancak gerçekler bunlar :)

FSR 3'ün de aşağı yukarı DLSS 2.3'e yakın kalite sunacağını düşünüyorum ancak söz konusu AMD olunca hiç ama hiç beklenti yaratmamak gerekiyor. FSR iyi bir teknoloji evet, ancak kaliteyi de çoğu senaryoda düşürüyor. Tabii giriş seviyesi ekran kartı olanlar dert etmez zira GPU'su zaten doğru düzgün grafik göstermiyor ve elindekinden daha fazla FPS isteyebiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı