DLSS oyunlarda görüntüyü bozuyor

Cagri061

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhaba, yaklaşık 1 2 aydır yaşadığım bir sorunu anlatacağım DLSS açtığımda karakterin arkasında süzme gibi bir görüntü oluşuyor neden kaynaklandığını ben bulamadım yardım eder misiniz?

Hangi oyun? Ben hiç denk gelmedim.
Control ve Metro Exodus'ta fazla blur göremedim. Cyberpunk 2077'yi sıkıntılı dönemlerinde daha stabil oynattı. 2-3 oyun daha vardı ama şu anda hatırlayamıyorum.

Şovdan başka bir olayı yok.

Kuzenimde RTX3060 vardı 2K monitörde RDR2 God of War Bannerlord gibi çeşit çeşit oyunda denedik ve hepsinde görüntü çok bariz bozuldu bende RTX2060 var aynı şekil bende de görüntü aşırı kötü oluyor kısacası tensör olayı işin laka lukası gerçekte hiç görüntü yükselmiyor tam yersi düşüyor.
Zaten iyileştirmiyor ki. Siz olayını yanlış anlamışsınız. Arka plan çözünürlüğünü düşürerek FPS arttırıyordu DLSS 1.0. Yeni versiyonlarda ne eklendi bilemeyeceğim.

Control ve Metro Exodus'ta fazla blur göremedim. Cyberpunk 2077'yi sıkıntılı dönemlerinde daha stabil oynattı. 2-3 oyun daha vardı ama şu anda hatırlayamıyorum.

Zaten iyileştirmiyor ki. Siz olayını yanlış anlamışsınız. Arka plan çözünürlüğünü düşürerek FPS arttırıyordu DLSS 1.0. yeni versiyonlarda ne eklendi bilemeyeceğim.

1666539255354.png

Vallahi burada gayet açık yükseltip çoğu görüntü hatasını fixlediğini belirtiyor çözünürlük artıyor filan diyor ama ben RDR2 de test yaptığımda %500 TAA eklemesinden başka bir keskinleştirme fark edemedim.

1666539402690.png

Tam tersi oluyor ama hadi neyse.

Eki Görüntüle 1551864

Vallahi burada gayet açık yükseltip çoğu görüntü hatasını fixlediğini belirtiyor çözünürlük artıyor filan diyor ama ben RDR2 de test yaptığımda %500 TAA eklemesinden başka bir keskinleştirme fark edemedim.

Eki Görüntüle 1551866

Tam tersi oluyor ama hadi neyse.
1. olan DLSS 1.0 ile 2.0 karşılaştırması. Söylenen her şey 2.0'ın 1.0'dan ne kadar iyi olduğu ile ilgili.

2. gerçekten ilginç. Onun linki var mı?

1. olan DLSS 1.0 ile 2.0 karşılaştırması. Söylenen her şey 2.0'ın 1.0'dan ne kadar iyi olduğu ile ilgili.

2. gerçekten ilginç. Onun linki var mı?

1. de ki görselden ziyade metin daha önemli burada böyle demiş.

1666539744320.png

1. de ki görselden ziyade metin daha önemli burada böyle demiş.

Eki Görüntüle 1551873
Yalnız burası Webtekno. NVIDIA böyle bir şeyi kendi söylüyor mu?

Videolarda benzer bir şey gösteriliyor ama 1 oyunda. Oyun sürümü bile fark ettirir. Bahsedilen durumu kendim Cyberpunk 2077'de yaşadım. DLSS kapalıyken görüntü daha bozuktu.

Videolarda benzer bir şey gösteriliyor ama 1 oyunda. Oyun sürümü bile fark ettirir. Bahsedilen durumu kendim Cyberpunk 2077'de yaşadım. DLSS kapalıyken görüntü daha bozuktu.

1666541943689.png

Kendi siteleri.

Geri
Yukarı