Forza Horizon 5 çözünürlük ölçeklendirme ayarı görüntüyü bozuyor

İşletim sistemi
Windows 10

MachL

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Daha önce de konu açtım, ekranda yatay çizgiler oluyor diye, nedenini ayarlar ile oynarken bugün fark ettim, ne zaman çözünürlük ölçeklendirmeyi açsam ekranda yatay çizgiler oluyor, en belirgin ''performans'' modunda en az ise ''ultra kalite'' modunda oluyor; kapattığım da ise çizgiler kalkıyor lakin bu sefer çevre görüntüsü bozuluyor gibi hissediyorum, ekran görüntülerine bakarsanız anlayabilirsiniz. Bunun sebebi nedir, benim donanımımdan mı kaynaklı yoksa oyundan mı?

Dosya Ekleri

• performans görüntü.png
    performans görüntü.png
    3,3 MB · Görüntüleme: 531
  • performans.png
    performans.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 505
  • ultra kalite görüntü.png
    ultra kalite görüntü.png
    3,6 MB · Görüntüleme: 480
  • ultra kalite ayar.png
    ultra kalite ayar.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 389
  • kapalı görüntü.png
    kapalı görüntü.png
    3,4 MB · Görüntüleme: 362
  • kapalı ayar.png
    kapalı ayar.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 484
Aynı sorun bende de var ilk başta, LAN kart bozuldu galiba dedim çizgileri görünce ayarları değiştirince düzeldi, kapatmak en iyisi pek farkını göremedim zaten.

Çözünürlük ölçeklendirme olayı oyunun her an 60 FPS (veya ne seçtiyseniz) verebilmesi için kartı zorlayan sahnelerde çözünürlüğü düşürüp FPS'i arttırmaya denir.

60 üstü FPS alıyorsanız ayarı kapatın, gereği yok.

Aynı sorun bende de var ilk başta, LAN kart bozuldu galiba dedim çizgileri görünce ayarları değiştirince düzeldi, kapatmak en iyisi pek farkını göremedim zaten.
Çözünürlük ölçeklendirme olayı oyunun her an 60 FPS (veya ne seçtiyseniz) verebilmesi için kartı zorlayan sahnelerde çözünürlüğü düşürüp FPS'i arttırmaya denir.

60 üstü FPS alıyorsanız ayarı kapatın, gereği yok.
Oyunda çimenler vs. uzaktan pixel pixel görünüyor yakınlaşınca düzelmeye başlıyor bunun için hangi ayarı yükseltmem lazım?
Forza 4 oynamış biri olarak bu görüntüler hiç hoşuma gitmiyor.

Oyunda çimenler vs. uzaktan pixel pixel görünüyor yakınlaşınca düzelmeye başlıyor bunun için hangi ayarı yükseltmem lazım?
Forza 4 oynamış biri olarak bu görüntüler hiç hoşuma gitmiyor.
Herkeste olan bir durum o, oyuna sağlam bir patch gelecek. Uzaktaki texture sorununu ortadan kaldırmanın tek yolu, texture ayarlarını "extreme" seviyesine almak. Ama ona da sağlam VRAM lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı