DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET Hatası

Makaleler
1
Yer
/
Merhaba Techbopat ailesi. Google Chrome kullanıyorum. Düne kadar bir problem yoktu. Sadece nostalji olsun diye Call of Duty 2 indirmiştim internetten. Bugün son 1 saattir bilgisayarımdan giremiyorum internete. 2 saat önce prime95 indirmiştim. Ondan sonra bu hatayı vermeye başladı. Telefondan bağlanıyorum, hiçbir sıkıntı yok. DNS otomatikte. Internet Explorer ile denedim. Açıyorum ama 10 saniye sonra kendiliğinden kapanıyor. İşletim sistemim DreamSpark'tan temin ettiğim Windows 8.1 Industry Pro 64 bit. Google Chrome'un sürümü 43.0.2357.81 m. M harfi ne anlama geliyor bilmiyorum. Anti-Virus olarak Norton 360 kullanıyorum ve güvenlik duvarı ayarlarını o yönetiyor. Güvenlik Duvarı'nı kapatıp girmeye çalıştım ama nafile.
Lazım olur mu bilemem ama uTorrent'e girmeye çalışınca şu hatayı veriyor. Dün Call of Duty indirdikten sonra böyle bir hata yoktu:
uploadfromtaptalk1433239933912.jpg

İnternetteki araştırmalarıma göre büyük bir ihtimalle kötü amaçlı bir yazılım bilgisayarıma sıçramış. Call of Duty yüzünden olduğunu sanmıyorum, çünkü onu dün gece indirdim ve bu sabah prime95 indirdim. Prime95 yüzünden olacağını sanmıyorum ama Call of Duty yüzünden ise neden bu sabah internet erişimim vardı? Şimdi Norton ile Tam Tarama yapıyorum. Sonuçları paylaşacağım.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Düzenlenme: Norton 369 taraması sonucu 500.000'e yakın veri tarandı. Bulunan risk 0.

Son düzenleme:
Ağ kartı ile alakası yok aynı hatayı ben de alıyorum fakat sayfayı yenileyince düzeliyor. Ağ sürücülerini yeniden yükle, Modemi fabrika ayarlarına al, DNS ön belleğini sıfırla.

Modem ile alakalı olacağını sanmıyorum ama deneyeceğim. Modemi resetlesem fabrika ayarlarına döner mi? Ağ sürücülerini nasıl düzenlerim? DNS ön belleğini nasıl sıfırlarım?

Modem ile alakalı olacağını sanmıyorum ama deneyeceğim. Modemi resetlesem fabrika ayarlarına döner mi? Ağ sürücülerini nasıl düzenlerim? DNS ön belleğini nasıl sıfırlarım?
Modemin arkasında küçük bir tuş olur gömülü ona 10 saniye kalem ucu ile basılı tut daha sonra modem arayüzünden TTnet kullanıcı adı ve şifreni gir, Ağ sürücülerini internet üzerinden markasına göre ara son sürümü bularak yükle,
Başlat > Çalıştır (veya Windows+R) menüsünü tıkladıktan sonra ekrandaki kutucuğa cmd yazıyoruz. Gelen msdos komut ekranına sırasıyla aşağıdaki komutları yazıyoruz. Her bir satır komutu yazdıktan sonra Enter tuşuna basıyoruz,
Ardından sırasıyla aşağıdaki komutları yazıp Enter tuşuna basıyoruz:
  • ipconfig /flushdns
  • ipconfig /release
  • ipconfig /renew
  • exit

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı