Sürprizbozan Doctor Strange 2 (Multiverse Of Madness) görüşlerim

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba,bugün Doctor Strange 2 Türkiyede vizyona girdi ve size görüşerlime belirtmek istedim,iyi okumalar! 🙂

**Spoiler Vardır**

1- Karakterler

Evet. Filmde Marvel ve What If'den alışık olduğumuz karakterler ve olmadığımız karakterler vardı. İlk başta filmde, Başrol ve Yanbaşroller olarak: Wanda (Scarlet Witch),Dr. Strange, Wong, Paralel Evren Captain Marvel, Captain Carter, Proffesor X, Mordo, Mr. Fantastic gibi karakterler vardı.

2- Konu

Konu olarak America Chavez,Çoklu Evrenlerde seyahat edebilen bir kadındır,ve kadını bazı canavarlar ve Scarlet With takip ederler,amaçları Chavez'in güçlerini almaktır,Wanda Chavez'in güçlerini her gün rüyasında gördüğü diğer evrenlerdeki oğullarının yanına gidip mutlu bir yaşam yaşamak için almak ister,fakat Dr.Strange,America ve Wong, bunun büyük bir yıkım olacağını biliyordur ve bunun için Scarlet Witch,Kamar-Taj'a gelir ve orayı yıkar,Chavez kontrol edemediği güçleri ile Dr. Strange'i kendisiyle birlikte başka evrenlere götürür.

1651927876739.png

3-Teoriler Doğru Çıktı Mı?

Film vizyona girmeden önce büyük bazı teoriler vardı,bunlar gerçek mi hadi bakalım!

Filmde Iron-Man/Superior Iron Man Yoktu.

Filmde Tobey/Spider-Man Yoktu.

Filmde Moon Knight Yoktu.

Filmde Fantastik Dörtlü'den Bay Fantastik Vardı.

Filmde Ultron'u göremesek de,filmde Ultron'un robotları vardı.

Filmde Wanda gerçekten en güçlü karakterdi.

4-Görüşlerim/Sorularım

Benim görüşlerim olarak,film güzel bir filmdi ancak katılmadığım bazı noktalar vardı :

Proffessor X, çok çabuk bir şekilde öldü

Wanda,Illımunati'nin tüm üyelerini zorlanmadan nasıl yenebildi?

Eğer Filmde Iron Man yoksa nasıl Ultron'un robotları vardı?

Wong,Kara Kitap'ın yerini nasıl/neden biliyordu?

Kara Kitaplar tüm evrenlerden yok edildiği halde,nasıl Dr. Strange yan etki yaptı?

Okuduğunuz için teşekkürler :) !

Son düzenleyen: Moderatör:
Marvel evreninin en zeki karakterlerinden biri olan Reed Richards'ı tam anlamıyla bir aptal olarak göstermişler. Her aklıma geldiğinde sinirleniyorum. Keşke gitmeseydim şu filme.

Marvel evreninin en zeki karakterlerinden biri olan Reed Richards'ı tam anlamıyla bir aptal olarak göstermişler. Her aklıma geldiğinde sinirleniyorum. Keşke gitmeseydim şu filme.
Söylediğiniz doğru,fakat o evrende Dr. Strange'i Wanda'dan daha büyük bir tehdit olarak gördükleri için o kadar güçlü olmadığını tahmin etmiş olabilir.

Marvel evreninin en zeki karakterlerinden biri olan reed Richards'ı tam anlamıyla bir aptal olarak göstermişler. Her aklıma geldiğinde sinirleniyorum. Keşke gitmeseydim şu filme.

Alakası yok wandanın karşısında yapabilecek bir şeyi yoktu zaten.
@Hikaru Goatnamura
Kara kitap tüm evrenlerden yok edilmedi.
Sadece doctor strange i etkilemedi kullanan herkesi etkisi altına alıyor.
Wong strange in de ustası zaten ilk filmde ona yol gösteren kişilerden biri o. O bilmeyecek te kim bilecek :D.
Professor X in çabuk ölme sebebi Wandanın zekasına da dikkat çekmek istemeleri idi zaten.

@Hikaru Goatnamura
Wong strange in de ustası zaten ilk filmde ona yol gösteren kişilerden biri o. O bilmeyecek te kim bilecek :D.
Professor X in çabuk ölme sebebi Wandanın zekasına da dikkat çekmek istemeleri idi zaten.
Filmde Wanda tüm ve son gücünü kullanarak kara kitabı tüm evrenlerden yok etti yazıyordu filmde.

Söylediğiniz doğru,fakat o evrende Dr. Strange'i Wanda'dan daha büyük bir tehdit olarak gördükleri için o kadar güçlü olmadığını tahmin etmiş olabilir.
En aptal süper kahraman bile Wanda'ya o şekilde yaklaşmaz. Hadi orayı göz ardı edelim, Profesör X gibi bir adam Wanda gibi bir veletten bu kadar basit tek yiyemez.

Sam Raimi Spider-Man filmi çeksin sadece, evren hakkında gram bilgisi yok.

@Hikaru Goatnamura
Wanda'nın zekası değilde,sanırım bir insanın aklının içine girme yeteneğini göstermiş olabilirler.

Yeni konular

Geri
Yukarı