Dodge nasıl markadır?

Work and Travel yaparken kiralayıp kullanma fırsatım olmuştu. 2011-2012 yıllarında gittiğimde kiralamıştık. Kiraladığımız araç Dodge Challenger idi. Challenger Charger'a göre biraz eski tip görünüme sahip. Charger çok daha spor duruyor yanında. Yol tutuşu gazı köklerseniz tabii ki zayıf, araç çok güçlü yolda durmuyor. Hızlı ve çabuk hızlanan bir araba. Koltuğa yapışmayı hissediyorsunuz. Köklü bir markadır ve geçmişten bu güne efsane modeller üretmiştir.
Yakıt konusunda da çok yakmaz çok içer... :) Ülkemize uygun bir araç kesinlikle değildir.
Hocam konu dışı olacak ama Work and Travel yapanlar orada kalıcı kalanlar oluyor mu?
Meraktan sordum.

Hocam konu dışı olacak ama Work and Travel yapanlar orada kalıcı kalanlar oluyor mu?
Meraktan sordum.
Hocam birlikte gittiğim arkadaşlardan kalan yoktu orada. Döndük hepimiz.
Kaçak yollar ile kalan var mıdır yok mudur bilemem tabi o kısmı.

Türkiye'nin Fiat'ı.
İç malzeme kalitesi olarak Fiat modelleri ile aynı seviyede görüyorum.

İç dizaynı belirliyordu arabayı zaten. Stock 600-700HP arabalar üreten firmaya Fiat'ın eşdeğeri demiş ya bir de.

6000 kusur atmosferik motorlu bir modelini arkadasım kullanıyordu challenger dı sanırım modeli 62lt yakıt tuketimlerini gordugu olmus.

100km de 590 lira yapar her babayigidin harcı degil.

Challenger falan hikaye,asıl aşk Viper.
0cf3dd06a62ec40c255dfa93f9b3257d.gif
tumblr_oxxu684MOQ1u7qbgxo2_400.gif

Hocam Donutmedia'dan duyduğum bir rivayete göre 1. jenerasyon Viper'ların %40'ı baayiden eve dönerken kaza yapmış. Abs yok, traction yok, EBS yok sadece dümdüz 400HP.
Bu araç, Shelby veya Hellcat gibi gücünü ağırlığı ile kontrol altına alan bir araç değil deli işi.
Elbette kaza yaparlar. 😂

Yeni konular

Geri
Yukarı