Dökülen saçlar için bakım önerisi

SenpaiKangal

Picopat
Selam dostlar. Saçlarım dökülüyor uzun süredir. Biotin ve B12 hapı kullanıyorum şu an 3 numara saçlarım ama halen dökülme var. Birçok doktora gittim çözüm bulamadım. Genetik değil bence, dökülmesini başka nasıl yollarla durdurabilirim? Düzensiz besleniyorum. Bunun etkisi var mıdır? Tavsiyelerini bekliyorum. Şampuan olarak Konazol kullanıyorum.

Yaşın 16 - 24 arasındaysa ve kan değerlerin normalse muhtemelen genetik dökülmedir. Bir saç ekim merkezine gidip muayne olmanı öneririm. Onlada bi alet var saç köklerini yakınlaştırıyor, saç kökleri küçülmüşse genetik dökülmen var demek.

Yaşın 16 - 24 arasındaysa ve kan değerlerin normalse muhtemelen genetik dökülmedir. Bir saç Ekim merkezine gidip muayane olmanı öneririm. Onlada bir alet var saç köklerini yakınlaştırıyor, saç kökleri küçülmüşse genetik dökülmen var demek.

Yaşım 18 ve kan degerlerim normal 😞 dediğiniz muanenin ücreti nedir?

Çinko yerine b12 yazması biraz saçma olmuş. Düzensiz beslenme, stres bunlar tabii ki genelde başlıca sebepler. Şampuanını da değiştir SLS, Paraben, Tuz içermeyen doğal şampuanlara yönel. Otacı'nın şampuanları olabilir veya farklı marka bulabilirsen bakabilirsin. Saçlarını çok sık şampuanla yıkıyorsan azaltabilirsin kendi yağıyla beslensin. Onun haricinde benim 2018'lerde saçlar omuzlardaydı, doktorum aşağıdaki ilaçları yazıp badem yağıyla karıştır haftada 2 kere saç diplerine yedir, 5-6 saat saçında kaldıktan sonra yıka demişti. Bu benim saç dökülme muhabbetini %80 oranında durdurmuştu, herkeste işe yarayacak diye bir kaide yok ama başka bir doktora bu reçeteyi gösterip yorumlatabilirsin işe yarar derse yazsın kullan, zarar gelmez.

Not: En alttaki androvium sprey'i dikkate alma, son çare olarak bunu alıp kullanabilirsin demişti. O ilaç hakkında çok hoş yorumlar yok.

1712419338973.jpeg

Yaşım 18 ve kan degerlerim normal 😞 dediğiniz muanenin ücreti nedir?
Vallahi ben pandemi zamanı Ankara'da bir kliniğe gitmiştim ücretsiz muayne olmuştum. Sende şehirindeki saç ekim merkezlerini arayıp sorabilirsin.

Çinko yerine B12 yazması biraz saçma olmuş. Düzensiz beslenme, stres bunlar tabii ki genelde başlıca sebepler. Şampuanını da değiştir sls, paraben, tuz içermeyen doğal şampuanlara yönel. Otacı'nın şampuanları olabilir veya farklı marka bulabilirsen bakabilirsin. Saçlarını çok sık şampuanla yıkıyorsan azaltabilirsin kendi yağıyla beslensin. Onun haricinde benim 2018'lerde saçlar omuzlardaydı, doktorum aşağıdaki ilaçları yazıp badem yağıyla karıştır haftada 2 kere saç diplerine yedir, 5-6 saat saçında kaldıktan sonra yıka demişti. Bu benim saç dökülme muhabbetini %80 oranında durdurmuştu, herkeste işe yarayacak diye bir kaide yok ama başka bir doktora bu reçeteyi gösterip yorumlatabilirsin işe yarar derse yazsın kullan, zarar gelmez.

Not: En alttaki androvium Sprey'i dikkate alma, son çare olarak bunu alıp kullanabilirsin demişti. O ilaç hakkında çok hoş yorumlar yok.

Eki Görüntüle 2160954

Hocam genetik durumunu nasıl öğrenebilirim? Bir de reçete için teşekkürler. Önerdiğiniz şampuan var mı?

Çinko yerine B12 yazması biraz saçma olmuş. Düzensiz beslenme, stres bunlar tabii ki genelde başlıca sebepler. Şampuanını da değiştir sls, paraben, tuz içermeyen doğal şampuanlara yönel. Otacı'nın şampuanları olabilir veya farklı marka bulabilirsen bakabilirsin. Saçlarını çok sık şampuanla yıkıyorsan azaltabilirsin kendi yağıyla beslensin. Onun haricinde benim 2018'lerde saçlar omuzlardaydı, doktorum aşağıdaki ilaçları yazıp badem yağıyla karıştır haftada 2 kere saç diplerine yedir, 5-6 saat saçında kaldıktan sonra yıka demişti. Bu benim saç dökülme muhabbetini %80 oranında durdurmuştu, herkeste işe yarayacak diye bir kaide yok ama başka bir doktora bu reçeteyi gösterip yorumlatabilirsin işe yarar derse yazsın kullan, zarar gelmez.

Not: En alttaki androvium Sprey'i dikkate alma, son çare olarak bunu alıp kullanabilirsin demişti. O ilaç hakkında çok hoş yorumlar yok.

Eki Görüntüle 2160954

20240406_200411.jpg
Hocam saçlarım şu an böyle 2 numara falan boyutu dökülen yerler belli oluyor bayağı ön şakaklarda çok açılma yok hep ön tepe ve arka tepelerden dökülme var bu halinden kurtalabilir miyim? Beslenmeme dikkat etsem falan.

Son düzenleme:
Hocam genetik durumunu nasıl öğrenebilirim? Bir de reçete için teşekkürler. Önerdiğiniz şampuan var mı?

Hocam saçlarım şu an böyle 2 numara falan boyutu dökülen yerler belli oluyor bayağı ön şakaklarda çok açılma yok hep ön tepe ve arka tepelerden dökülme var bu halinden kurtalabilir miyim? Beslenmeme dikkat etsem falan.
Hocam bence genetik dökülmeniz var. Babanızda, dayınızda falan saç var mı?

Bu saç hatalı beslenme ile olabilecek bir şey değil bence. Ya genetik ya da saçınızda ciddi bir sorun var. Başka bir doktora mutlaka görünün, eğitim araştırmadaki doktorlar biraz daha ilgili ve bilgili oluyor devlettekilere nazaran şehrinizde varsa eğer.

Hocam bence genetik dökülmeniz var. Babanızda, dayınızda falan saç var mı?

Babam 58 yaşında hocam kendisinin saçları var ama öyle çok gür değil kendisinin anlattığına göre 50 yaşında dökülmeye başlamış. Dayimdada aynı şekilde.

Xpecia tablet kullan bir de konazolu çok sık kullanma saçlarını inceltir.

Çok fazla konazol kullanıyorum hocam onun yerine ne kullabilirim dediğiniz gibi saçlarım bayağı ince dökülenlerden görüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı