Dökülen saçlar uzun mu tutulmalı yoksa kısa mı?

SenpaiKangal

Picopat
Selam dostlar, saçlarım dökülüyor bir süredir. Orta uzunlukta saçlarım. Vitamin takviyesi kullanıyorum dökülmemesi için. B12 falan eksikti bayağı. Saçlarımı 3 numara yapmam mantıklı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam dostlar, saçlarım dökülüyor bir süredir. Orta uzunlukta saçlarım. Vitamin takviyesi kullanıyorum dökülmemesi için. B12 falan eksikti bayağı. Saçlarımı 3 numara yapmam mantıklı olur mu?
Merhaba öncelikle geçmiş olsun. Saç dökülmesi sebepleri çeşitlidir. Hangi sebepten kaynaklandığına göre çözüm yolu değişir. Eğer erkek tipi kellik varsa kendiliğinden düzelmez ve bazı tıbbi açıdan kanıtlanmış ilaçların kullanımı gerekir ancak bu ilaçlar ciddi yan etkilere sebep olabilir. Şahsen tavsiye etmem. Ayrıca kadınlarda da erkek tipi kellik görülebilmektedir, çoğunlukla erkeklerde meydana geldiği için bu isim verilmiştir. Bende erkek tipi kellik var ve vertex/tepe bölgemde saç yok. Geriye kalan saçımı uzatırsam ortasının kuş yuvası gibi boş kalması hoşuma gitmiyor, bu sebeple her 3 günde bir saçımı jiletle kazıyorum. Tavsiyem tamamını kazımanızdır. Yer yer kellik olmasındansa tamamının kesilmiş olması daha iyidir. Çünkü görsel olarak bir bütünlük olur.

Saç uzatınca saçın inceliğine ve sağlığına göre dökülmeler artar. Durumu kendim yaşadım ve saçımı kısalttım. Dökülme olarak çok büyük fark var. Saçım uzun zamanlarda uyandığımda yastığım tutam tutam saç olurdu ama saçımı kestirdiğimde bazen hiç saç dökülmesini görmüyorum.

Hocam doktora gittim 1 defada değil 3 defa hepsi aynı prosedürü işledi önce kan tahlili sonra konazol şampuan kullandım kullanıyordumda hiçbir işe yaramıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam öncelikle çok teşekkürler cevap veriyorsunuz. Bu videoyu 50. izleyişim olacak videodaki ilaçlar cinselligi tehlikeye atıyor sprey olanda minoksil bırakınca dökme yapiyor.

Geri
Yukarı