Dönemine göre kullandığınız en kötü bilgisayar

JenLedger

Kilopat
Makaleler
1
Yer
C:/Program Files/Antalya
Daha fazla  
Meslek
Satış Yöneticisi
Aldığınız döneme göre değerlendirecek olursak, aldığınız en kötü, performanssız veya performanslı bile olsa sevemediğiniz bilgisayar nedir?

Benim, 2008 yılında babamın getirdiği, getirmeden önce de sana süper bir bilgisayar getireceğim diye öve öve bitiremediği toplama bilgisayardı. Özellikleri ise şöyleydi;

Nvidia GeForce FX 5200 128 MB
384 MB RAM (Detayını hatırlayamadım.)
Intel Pentium 3 1.00 GHz
Samsung 20 GB Harddisk

Son düzenleyen: Moderatör:
Aldığınız döneme göre değerlendirecek olursak, aldığınız en kötü, performanssız veya performanslı bile olsa sevemediğiniz bilgisayar nedir?

Ben, performanslı bile olsa sevmediğim/sevemediğim bilgisayardan bahsedeceğim.

Şu anda kullanmış olduğum Toshiba Satellite P50-B-116 bilgisayarı aldığıma pişmanım.

2015'te almıştım. Aslında GTA 5'te bile hatırı sayılır bir performans veriyordu ama çok fazla ısınıyor. Öyle ki, bilgisayar kendini kapatıyor bazen.

Geçen sene de AMD Radeon R9 M265X grafik biriminin çipi bozuldu. Bilgisayarcı da, çip değişim ücreti olarak 400 ₺ istedi. Kabul etmedik, çünkü sistemin hiç çalışmama ihtimali de varmış.

Yakın zaman önce de, sistemime SSD takmayı düşünüyordum. Baktım ki, sistem SATA 3 desteklemiyormuş, SATA 2 desteği varmış. Gereksiz olacağını düşünerek SSD'den de vazgeçtim.

2010 yılın da ailem bilgisayar almıştı hala kullanıyorum. Artık o kadar ilgim azaldı ki ekran kartın modelini bile unuttum ama 512 MB hafızası var onu biliyorum :) . Ayrıca işlemcim de intel pentium E2160

12 yıl T2300 işlemci, 1GB RAM, Intel Medya Hızlandırıcı ve 40GB HDD'si olan bir laptop kullandım :D

Hala evde duran 2007 model, zamanında 700 dolara aldığımız bir bilgisayar. Aslında pekte kötü değildi. 1.6, half-life 2 rahat rahat oynadım senelerce. Yetti bana yani.

AMD ATHLON 64 2.0 Ghz
Asus M2NPV-MX GF6150 DDR2
2 GB RAM 667 mhz
Samsung 120 GB 7200 RPM HDD
350 Watt PSU
Belinea 1705 S1 17" Monitör

2014'de almıştım zar zor buldum internette. şu anda kullanıyorum.
Fiyat : 230 Euro
----------------------------------------------
Firma: Toshiba

Display Size: 14" or more

Hafıza (RAM Boyutu): 4GB

Hard disk kapasitesi: C 200GB - D 500GB

Processor: Intel

Sistem: Windows 10
----------------------------------------------

CİV 6 animasyonlar kapalı kaldırıyor.
Victoria 2 kaldırıyor.
HOİ 4 hafif kasma var.
Call of duty 1'den 9'a kadar kaldırıyor.
Crysis serisi Kaldırıyor. ( crysis 1 yüksek ayarlar, crysis 2 düşük ayarlar, crysis 3 düşük ayarlar.)

2003'ten itibaren bilgisayar kullanıyorum genelde hepsi zamanına göre gayet yeterliydi. Ama bundan 4 sene önce aldığım Asus X550JX modeliydi yanlış hatırlamıyorsam. Sürekli FPS drop'tan dolayı kafayı yemiştim sorunun çözümü yoktu bende en son kırıp parçalamamak için sattım masaüstü topladım.

Yeni konular

Geri
Yukarı