Dönemine göre kullandığınız en kötü bilgisayar

Ne kadar şanslıyım hiç böyle bir durumla karşı karşıya kalmadım :D Bu zamana kadar ablamdan kalan bilgisyarı ve iş yerindeki Pentium D'li bilgisayarı kullandım. Daha sonra Recep ağabey sağ olsun bilgisayar toplamayı öğrendim, donanımları tanıdım. İlk bilgisayarımı toplayana değin ailemden bana bir laptop almalarını istemiştim ve hiç bir zaman almamışlardı :D İyi ki de almamışlar. O zamanlar teknoloji bilgim GB'ı yüksek olan en iyisidir düzeyindeydi :D Hatta Teknosa'nın broşürlerinde paylaşımlı 6GB Ekran kartı olan bilgisayarları görünce ''ohaaa çok güçlü bu '' diyordum :D İlk bilgisayarım i5 4460 + GTX 970'li bir sistemdi.

Hiçbirini dönemine göre hatırlamıyorum. 386 varken dönemin hızlı bilgisayarı mıydı, değil miydi bilmiyorum. Ama Pentium zamanı 486 Dx 4-100 kullandığımı hatırlıyorum. Ama o zamanda 486 Dx 4-100ler bazı Pentiumlardan hızlıydı :) Bundan iki önceki laptopta Nvidia GT210M vardı. Onun rahatlıkla performans olarak düşük olduğunu söyleyebilirim.

Parasizliktan yillarca 2GB RAM'li 1336 x 768 cozunurluklu laptopta kod yazmaya calistigim karanlik yillar.
Toshiba'nin 5 kilogramlik bir modeliydi. Ilk actigimda elektrik carpiyordu beni her seferinde. Bir tane ust donem ogrenciden cok ucuza satin almistim, mezun oluyordu.

En kötüsü değil ama yine de yazmak istedim, i7 2630QM işlemcili bir ikinci dizüstü bilgisayarım var. Bilgisayar fena değil ancak oyunlarda ekran kartı kullanımı yüzde seksen iken işlemci kullanımı yüzde on beşi geçmiyor. Ayrıca bu yüzdede seksen derece sıcaklığa ulaştı işlemci, çünkü sekiz senedir hiç içi açılıp tozu temizlenmedi veya termal macun yenilemesi yapılmadı.

Image1549096689.493165.jpg

Image1549096707.031266.jpg
Image1549096742.224453.jpg

1gb RAM
intel centrino duo
Eski msi’lardan hangileri kaldı

Ben daha geçtiğimiz sene Core2 Duo E7500 işlemci ve GMA grafik birimi kullanıyordum. Quake merakım vardı ve Quake 3 oynuyordum. Ama gayet güzel günlerdi, şimdi nerede o günler...

Mezun oldugumda ailem bana Packerd Bell bir laptop almisti. Sonsuz minnetarim bu konuda onlara ama allah affetsin o neydi oyle ya:) Ilk o gun AMD islemciden sogumustum iste:) Belki o laptop olmasaydi AMD islemciye bu kadar onyargili olmayacaktim🤣

Yeni konular

Geri
Yukarı