Döner ile ayran nasıl aynı anda bitirilir?

Dönerden makul bir miktar ısırıyorum. Ama ayrana baktığım zaman ne kadar kaldığını ölçemiyorum. Siz nasıl anlıyorsunuz?
Son ısırığa saklayıp içincede hiç zevk alamıyorum.

Dönerden makul bir miktar ısırıyorum. Ama ayrana baktığım zaman ne kadar kaldığını ölçemiyorum. Siz nasıl anlıyorsunuz?

O zaman önce ayranı yarıla, böylece ayrana bir miktar doyduğun için dönerle az ayran içersin. Baktın son yudum ayran kaldı hemen döneri bitir onu iç.

Ağzımın %70'ini dolduracak kadar döner ısırdıktan sonra dilimin ve ekmeğin ıslanıp kolay çiğnenebileceği kıvama getirecek kadar ayran içmek. (Bir yarım yudum)

Deneye deneye önce 2 ısırık bir yudum deneyin baktınız ayran kalıyor o zaman 1 yudum 1 ısırık şeklinde gidin.

Ayranı yemek sonuna kadar hiç içmeyip yemek sonunda içebilirsin. Arkadaşların bir şey derse de midem tıkanmasın ve rahat yiyeyim diye böyle yaptım falan dersin. Ben genelde hiçbir yemek yanında içecek içmiyorum çok daha güzel oluyor. Yediğim yemeğin tadı daha yoğun geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı