Dönüştürücü ile DVI mı, VGA mı kullanılmalı?

Jeh0Ke

Decapat
Makaleler
1
Yer
Heryer
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i3 8100 3,6gh
AMD HD7770 2gb VRAM
8gb 2200mhz RAM
Monitör
Fujitsu E19W-5
Merhaba,
Yazılım işi ile uğraştığım için laptop monitörü yetersiz kalıyordu ve yeni bir monitör almam gerekiyordu ama bütçem yoktu. Bir yerden bir monitör buldum ama VGA ve DVI çıkışları var. Normal şartlarda DVI daha iyi biliyorum ama laptopta sadece HDMI çıkışı var. Çevirici alacağım ama bur durumda hangi çıkışı kullanmalıyım?

Fark etmez çevirici ile aynı performansı alırsınız.

Eder, HDMI ile DVI daha yakın teknoloji.

@OMFG EPIC DVI zaten dijital. HDMI da dijital. VGA ise analog. Bu sebeple imkanı olan HDMI to DVI alsa daha iyi olur. Hatta benim TV'de HDMI 1 (DVI) yazıyor. Açılımı ise Digital Video Input. Elbette HDMI gelişmeye devam ediyor. Fakat yine de VGA'ya göre DVI fark eder.

@OMFG EPIC DVI zaten dijital. HDMI da dijital. VGA ise analog. Bu sebeple imkanı olan HDMI to DVI alsa daha iyi olur. Hatta benim TV'de HDMI 1 (DVI) yazıyor. Açılımı ise Digital Video Input. Elbette HDMI gelişmeye devam ediyor. Fakat yine de VGA'ya göre DVI fark eder.
Neyin dijital neyin analog olduğunu biliyorum merak etmeyin. Ayrıca DVI'ın açılımı Digital Visual Interface. DVI ile VGA arasında görüntü olarak hiçbir fark olmaz.

20/20 görüşü olan biri gelsin yine aradaki farkı anlayamaz.

@OMFG EPIC anlayan anlar. Fakat siz anlamamışsınız. Defalarca da test etmişliğim var. Input giriş, Interface de arabirim demek. Onu yanlış yazmış olabilirim. Madem ki dijital ve analog biliyorsunuz ama hala fark yok diyorsunuz. Demek ki adamlar boşuna DP, HDMI yapmışlar. Zaten VGA farkı yokmuş. Benim de diyecek lafım yok. İstediğiniz gibi düşünebilirsiniz. Kolay gelsin.

Geri
Yukarı