Döşenen kablonun fiber olduğu nasıl anlaşılır?

C4n0

Decapat
Daha fazla  
Görseli unutmazsam koyarım. Logardan kablo geçiriyorlar. Geçen de bir turuncu kablo görmüştüm. Bu fiber mi? 2'si de müsait olmadığım zamana dek geldi o yüzden çekemedim. Biri eski fotoğraf biri yeni. Yoksa site arayüzünden mi?

Dosya Ekleri

• Ekran_goruntusu_2023-04-08_141635.png
    Ekran_goruntusu_2023-04-08_141635.png
    55,9 KB · Görüntüleme: 65
  • IMG_0585.png
    IMG_0585.png
    123,6 KB · Görüntüleme: 57
Site arayüzüyle alakalıdır. Kabloyu yeni çekiyorlarsa bile hemen sisteme düşmez zaten. %100 size fiber geliyor diyemeyiz, VDSL de olabilir, bambaşka bir yere fiber çekiyor da olabilirler. En doğru bilgiyi Türk Telekom müdürlüğüne gidip öğrenebilirsiniz.

Görseli unutmazsam koyarım. Logardan kablo geçiriyorlar. Geçen de bir turuncu kablo görmüştüm. Bu fiber mi? 2'si de müsait olmadığım zamana dek geldi o yüzden çekemedim. Biri eski fotoğraf biri yeni. Yoksa site arayüzünden mi?

Evet fiber ama sizemi ait orası meçhul eğer apartmanın önüne kadar gelip dışardaki kapının önüne bırakırlarsa evet fiber gelmiş demektir.

Bizim eve fiber geldiğinde yetkililer bütün apartmanlara tek tek uğrayıp fiber altyapı geldi binanıza fiber ankastre kutusu yerleştirmemizi istiyor musunuz diye soruyorlardı. Size de gelene dek altyapı gözükmez ama bölgeye fiber altyapı geldiğine göre yakında sizin binaya da gelirler. Şimdilik VDSL abonelik yaptırabilirsin gibi görünüyor.
Bu arada altyapı sorgulamanı Turk.net'ten yapmanı öneririm. Orada binandaki altyapının ne olduğu yazıyor.

Geçen sokağın başına fiber döşerlerken gördüm. Ohh dedim aga sonunda fiber geliyor değil mi diye sordum adamlara. Hayır sadece Akbank için döşüyoruz dediler. Ne diyeceksin şimdi bunlara? Zaten o kadar gelmiş madem. Döşeyiver sokağa.

Fiber kablo olsa da bu senin evine geldiği anlamına gelmeyebilir kanka. Bazen mahalledeki kabine kadar fiber döşeyip oradan VDSL olabiliyor. Kabloyu görmeden bir şey denemez bence, fiber döşenmiş ve sisteme hala girilmemiş olabilir.

Bizim eve fiber geldiğinde yetkililer bütün apartmanlara tek tek uğrayıp fiber altyapı geldi binanıza fiber ankastre kutusu yerleştirmemizi istiyor musunuz diye soruyorlardı. Size de gelene dek altyapı gözükmez ama bölgeye fiber altyapı geldiğine göre yakında sizin binaya da gelirler. Şimdilik VDSL abonelik yaptırabilirsin gibi görünüyor.
Bu arada altyapı sorgulamanı Turk.net'ten yapmanı öneririm. Orada binandaki altyapının ne olduğu yazıyor.

Bizim oradaki evler müstakil. Düşük ihtimal de olsa drop fiber getirirler. Ama VDSL şu an rezil bir altyapı 1Mbps'ye düşüyor.

Ben şikayet oluşturuyordum zaten başkaları da oluşturduysa belki bir yenileme de yapılıyor olabilir. Çünkü turuncu kablo saha dolabının oradaydı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı