Döviz artışı nereye kadar böyle devam edecek?

Kaynak at reis. İhracat rekoru kırılsaydı ekonomik bu halde olmazdı.
İç talep azaldı, ihracat rekor kırdı (çok sevilen o gazete)

İhracat artıyor, rekor kırıyor kırmasına ama maalesef etki etmiyor.
Sözcü ne derse desin inanan tayfa, bu habere inanmaz sanırım. :D

Kaynak at reis. İhracat rekoru kırılsaydı ekonomik bu halde olmazdı.

İhracat artıyor, rekor kırıyor kırmasına ama maalesef etki etmiyor.
Sözcü ne derse desin inanan tayfa, bu habere inanmaz sanırım. :D
Hocam zamanla bu işler hemen olmaz yani yavaş yavaş. Ben 3-5 yıl sonra bu işin düzeleceğini düşünüyorum.

Hocam zamanla bu işler hemen olmaz yani yavaş yavaş. Ben 3-5 yıl sonra bu işin düzeleceğini düşünüyorum.
Bende olumlu düşünüyorum. Hedef 2023 vs işin dalga kısmı ama, bir çok kişi anlamak istemese de yavaşla gelişiyor.

"İhracat rekoru kırılsaydı ekonomik bu hâlde olmazdı zaten. Demek ki ithalat fazla." Bir de ürettiğimiz şeyleri fazla değeri yok doğru düzgün.
3-5 yılda düzeleceğini sanmıyorum.

Size gerçek sorunları konuşmanızı tavsiye ediyorum. Bence bu bir sorun değil. Yani elbet bir sorun fiyatlar artıyor alım gücü düşüyor vs. yanında üretimde artıyor. Yani 3-5 yıl sonra daha iyi olacak. Onun yerine yozlaşan toplum, tecavüzler, adalet sistemini konuşalım.

Aslında haklısınız. Yozlaşma da bu artışların nedenlerinden.
Ihracat rekoru önemli değil. Önemli olan ithalat/ihracat oranının azalması.

Son düzenleme:
Benim hep savunduğum bir şey var. Dolar, Euro bunlar artmıyor arkadaşlar. Durdukları yerde duruyorlar. 2015 yılında 1 dolar 1.77 bulgar Leva'sı ediyor iken, 2020 yılında 1 dolar 1.63 bulgar Leva'sı ediyor. Yani sonuç ne? Dolar artmıyor Türk lirası değer kaybediyor. 2015 yılında 100 lira ile 990 Ukrayna grivnası alınabilirken, 2020 yılında 100 lira ile 343 Ukrayna grivnası alınıyor. Uyumaya devam güzel türkiyem.

Yeni konular

Geri
Yukarı