Döviz yatırımı nereden yapılmalıdır?

IBarış

Megapat
Makaleler
17
Yer
İzmir, Türkiye
Daha fazla  
Bir miktar birikmiş param bulunuyor bunu Euro veya Dolar olarak değerlendireceğim ancak direkt bankadan almak istemiyorum çok komisyon kesiyor. Bu yüzden kafamda 2 seçenek var ancak hangisi mantıklı olur karar veremedim.

1- Döviz bürosundan Euro alıp bankada Euro hesabı açarak oraya yatırmak.
2- Binance üzerinden Tether alarak yatırım yapmak.

Banka konusunda tereddütlerim var, ülkeden gitme planı yaptığım için çekerken veya sınırdan para geçirirken sıkıntı yaşarım düşüncesi bulunuyor bu yüzden karar veremedim. Sizce bu ikisi arasında mantıklı olan nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Birisi parayı nerede saklayım sorusu, diğeri yatırım tavsiyesi. Tether al, artacak diyemem fakat fiziken al paranı, istersen yastık altına koy istersen banka hesabına.

Bir miktar birikmiş param bulunuyor bunu Euro veya Dolar olarak değerlendireceğim ancak direkt bankadan almak istemiyorum çok komisyon kesiyor. Bu yüzden kafamda 2 seçenek var ancak hangisi mantıklı olur karar veremedim.

1- Döviz bürosundan Euro alıp bankada Euro hesabı açarak oraya yatırmak.
2- Binance üzerinden Tether alarak yatırım yapmak.

Banka konusunda tereddütlerim var, ülkeden gitme planı yaptığım için çekerken veya sınırdan para geçirirken sıkıntı yaşarım düşüncesi bulunuyor bu yüzden karar veremedim. Sizce bu ikisi arasında mantıklı olan nedir?
İstanbuldaysan çarşıya gelip 3-4 tane sayılı döviz şubelerinden alabilirsin, en güzel fiyatla.

Fiziki her zaman iyidir. Piyasa oynamaları olduktan sonra bankalar makas aralığını çok açıp müşteriyi mağdur edebiliyor. 0.3 makas farkı olan bi banka ile çalışıyordum zamanında, artış olunca makas oranını 20 lere çıkarmıştı ve satışı piyasaya göre daha azdı. Fiziki olarak döviz bürolarından alabilirsiniz. Bi kaç farklı yer dolaşarak ufak pazarlıklar yapabilirsiniz.

Ucuz iken tether alıp tether yükseldiği an normal dolara geçebilirsin ama. garantisi yok uygun şartlar oluşmalı.

Geri
Yukarı