Dövizci, doların eski olduğunu söyleyerek değerinden düşük TL verdi

Kazıklanmışsın. Altında böyle bir şey var ama dövizlerde böyle bir şey olduğunu ilk defa duydum. Ayrıca 70 yıllık dolar banknotları bile hala geçiyor.
Of ya bir tane dövizciye girdim paranın çok eski olduğunu söyledi ve çevirmedi. Bende yandakine girdim ve o çevirdi ama kesim yaptı.

Abi bu insanlar nasıl dolandırılıyor ben onu anlamıyorum. İnternet denilen bir nimet var ve kullanmıyorlar. Adam dolandırılmış ondan sonra gelip yazıyor. İnsan ilk bir araştırır böyle bir şey var mı diye ondan sonra yapar ne yapacaksa. Üzücü gerçekten.
İnternetten araştırmadım aklıma gelmedi :( insan bir şeyi yapmadan önce hiç bir şey düşünemiyor ki sadece yaptıktan sonra anlayabiliyor.

Hocam niye kabul ettiniz ki başka bir yere bozdururdunuz. Hata etmişsiniz.
2 tane yan yana dövizci vardı ilk gittiğim çevirmedi eski dedi sonra yandakine gittim o da bu dolar eskinin eskisi TL ye çeviririm ama kesim uygulanır dedi ve bu şekilde verdi :( keşke kabul etmeseydim çok pişmanım.

Kazıklamamış doğrudur. Eski dolardan para kırıyorlar (Yapılmaması gerektiği halde) ama her yer yapmıyor. Küçük kuyumcu ve bazı dövizciler böyle yapıyor. Eğer eski dolar çok yıpranmamışsa normal fiyattan vermeli. Keşke başka yerlere de gösterseydiniz.
Para yıpranmamış tertemizdi sadece rengi solmuştu attığınız resimdekinin tıpa tıp aynısıydı.

Yok öyle bir şey. Dolar dolardır ve değeri aynıdır. Git ve paranı geri al.
Paramı geri veremem çünkü acil lazımdı ve harcadım.

Geri
Yukarı