Dövme yaptırdıktan sonra pişman olmak

Ben dövme severim. Ama kalıcı asla.

Hem büyük risk. Şuan ergenlikten gelen özgüven ile bunu yaptırıyorsun. Aklım başına gelince "Bu ne la" diyebilirsin.

Bu arada bende dövme yaptım. Ama geçici. Çok hoşuma gitti. Ama ailem bunu istemezdi. Zaten yaptığım dövme geçici. Duşa girdiğimde 2 ovmaya bakar.

Dövmeciler bunu hint kınası ile yakmasını iste. Hem geçici, bir sıkıntı oluşmaz. Hem hevesini alırsın.

Ama dövme demek kimyasal boyalaro, ağır metalleri derinin altına enjekte edilmesi demek. Kına da kimyasal. Alerjin varsa iz kalır.

Bence yaptırma. Bırak vücudun güzel kalsın. Yada Aliexpress'te geçici dövme almıştım ben. Sende oradan al. 1.5 liraya aldım. Baya da hoşuma gitti. Al. Hevesin geçince siler atarsın.

Edit: Ayrıca asker ve polislikte sıkıntı çıkabilir.

Not: Türk toplumu arasında dövmenin abdest tutmadığı ile ilgili yanlış bilgi var. Sen kalıcı yaptığın zaman, zaten boya derinin altına iniyor. Abdesti engelleyen bir durum yok. Burada bir sıkıntı yok. Kına da zaten su geçirir.

Ama gel bunu çevrene anlat. Herkes dövmeli diye seni dinsiz sanabilir :). Dedim ya. Abdest tutmaz diye biliyorlar. Senin hakkında arkandan ileri geri konuşabilirler. Sıkıntı olur.

Milletin ağzı torba değil ki büzesin ;). Kafaya takmazsan olur biter ama bu söylediklerim de olur yani.

Son düzenleme:
Ne bölümü okuduğunu bilmiyorum fakat neden önüne daha iyi bir iş teklifi çıktığında oraya gitmeyesin ki. Belkide kafana yatmayacak ileriki zamanda bu okuduğun bölümün işi. Genel olarak düşünmelisin. 2020 lira ile geçinmek var daha iyi bir parayla geçinmek var.
Hocam şuan tıp fakültesinde okuyorum. Mezun olunca da yapacağım meslek belli o yüzden, sıkıntı olmayacağından neredeyse eminim.

Ben dövme severim. Ama kalıcı asla.

Hem büyük risk. Şuan ergenlikten gelen özgüven ile bunu yaptırıyorsun. Aklım başına gelince "Bu ne la" diyebilirsin.

Bu arada bende dövme yaptım. Ama geçici. Çok hoşuma gitti. Ama ailem bunu istemezdi. Zaten yaptığım dövme geçici. Duşa girdiğimde 2 ovmaya bakar.

Dövmeciler bunu hint kınası ile yakmasını iste. Hem geçici, bir sıkıntı oluşmaz. Hem hevesini alırsın.

Ama dövme demek kimyasal boyalaro, ağır metalleri derinin altına enjekte edilmesi demek. Kına da kimyasal. Alerjin varsa iz kalır.

Bence yaptırma. Bırak vücudun güzel kalsın. Yada Aliexpress'te geçici dövme almıştım ben. Sende oradan al. 1.5 liraya aldım. Baya da hoşuma gitti. Al. Hevesin geçince siler atarsın.
Şuanlık 1 aylığına falan geçici yaptırıp ondan sonra sıkılmazsam kalıcı yaptırmayı düşünüyorum.

Size benden bir öneri;
Sevgilinizin ismini yazdırtmayın. İleride ayrılınca oda kalmak zorunda kalıyor.

Bilmişlikle ne alakası var? Sağlığa zararı olduğu kesin. Bilgim de var fikrim de var. Ben bunları kafamdan uydurmuyorum. Hiç dövmem yok, iyi ki yok. Yapan yaptırsın ama eğer bir konu açarsa ben de kendi bilgimi ve fikrimi söylerim.
Bilimsel araştırma göster bana dövmenin zararlı olduğuyla ilgili. Dandik haber sitelerinden okuduğun zırvalarla gelme bana. Sizin gibi cahiller yüzünden insanlar yanlış bilgileniyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı