Dövme yaptırmak acıtır mı?

Aslında kişinin kendi tercihi. Bunun meslek bulmada engel olmaması lazım. Türkiye işte...

Mesela attığınız dövme bence de hoş duruyor, ama 40 yaşındaki bir adam buna bakıp kesin sabıkalıdır bile diyebilir.

(Yaş farkına dikkat çekmek için 40 dedim, yoksa orta yaşlı insanlara düşmanlığım falan yok)

Genel olarak özel sektörde iş bulursun, asıl sorun devlet memuru vs. olmak istersen ortaya çıkar.
Dövme yaptırmak acıtır ve iyi bir yer yapmaz ise yetersiz bilgi sebebiyle seni iyi bilgilendiremez. Ek olarak birçok vücut bölgesinde yapılırken kanama olur, sonrasında da kanama görülebilir.
Krem dövmenin başlarda silinmemesi ve deriye tam oturması için veriliyor, en azından benim kremim o işe yaramıştı.
Mümkün olduğunca gözükmeyen bir yere dövme yaptır, sırt ve göğüs gibi. Bu sayede pişman olmazsın. Ben boynuma ve kolumun yarısına yaptırdım ve çok pişmanım. (13-15 yaşları arasında yaptırdım)
İnançlara bir şey diyemem, buna senin karar vermen gerekir.

20 yaşını doldurduktan sonra yap. Şimdilik cipslerin içinden çıkanlarla idare et derim. ya da geçici dövmeler oluyor onlardan yaptır.

Aslında kişinin kendi tercihi. Bunun meslek bulmada engel olmaması lazım. Türkiye işte...

Mit subayı, polis veya asker olacaksan kesinlikle engeldir. Dövme sizi ifşa eder. Şöyle düşünün. PÖH'de görevli bir memursunuz. Operasyona gittiniz kırdınız kapıyı. Sol bileğinizdeki aslan dövmesini oradaki teröristlerden biri gördü. Yıllar geçti bu adamı içeri almadılar ve tekrar yakalama emri çıktı. Siz de farklı bir şubeye geçiş yaptınız mesela asayişe. Asayiş şubede gizli bir operasyon düzenleyeceksiniz ve sizi simitçi yaptılar. Siz simit satar iken oradaki o terörist kolunuzdaki aslan dövmesinden, ten renginizden ve gözlerinizden tanıdı. Operasyon iptal olur. O yüzden PÖH'e girerken dövme olmaması gerek. PÖH'e girdikten sonra eğitimli ve profesyonel birisi olacağınız için böyle konulara dikkat edersiniz.

Mit subayı, polis veya asker olacaksan kesinlikle engeldir. Dövme sizi ifşa eder. Şöyle düşünün. PÖH'de görevli bir memursunuz. Operasyona gittiniz kırdınız kapıyı. Sol bileğinizdeki aslan dövmesini oradaki teröristlerden biri gördü. Yıllar geçti bu adamı içeri almadılar ve tekrar yakalama emri çıktı. Siz de farklı bir şubeye geçiş yaptınız mesela asayişe. Asayiş şubede gizli bir operasyon düzenleyeceksiniz ve sizi simitçi yaptılar. Siz simit satar iken oradaki o terörist kolunuzdaki aslan dövmesinden, ten renginizden ve gözlerinizden tanıdı. Operasyon iptal olur. O yüzden PÖH'e girerken dövme olmaması gerek. PÖH'e girdikten sonra eğitimli ve profesyonel birisi olacağınız için böyle konulara dikkat edersiniz.
Hocam benim ayağım %100 düz taban olduğu için ben zaten giremem. Boyum da uzun olduğu için F-16 pilotu da olamam. Yani Dil Terapisti olmayı düşünüyorum.

Geri
Yukarı