Dövme'nın 9. gününde oluşan hafif şiş ve kaşıntı

LoxChatterb0x

Hectopat
Yer
İstanbul / Üsküdar
Daha fazla  
Ne olduğunu tam çözemedim. Alerjik reaksiyon olsa niye 9. gün olsun ki? Enfeksiyon olabilir mi? Ona göre krem süreyim. Bilgisi olan varsa süper olur.

Dosya Ekleri

• 20220322_001119_resized.jpg
    20220322_001119_resized.jpg
    83,2 KB · Görüntüleme: 95
  • 20220322_001113.jpg
    20220322_001113.jpg
    84,8 KB · Görüntüleme: 141
  • 20220322_001109.jpg
    20220322_001109.jpg
    90,3 KB · Görüntüleme: 102
Yok sadece kaşıntı yaptı ama kaşıntı tarif edilemez. Yani sökesim geliyor deriyi. Sizce ne olur ne olmaz enfeksiyon için verilen kremi süreyim mi ?
Kardeşim enfeksiyon kremin varsa sür, niye sürmeyeceksin :) Dövmeye bir zararı yoksa sana herhangi bir zararı olmaz. Zaten bu tür durumlarda doğru olan ilaç kullanımı enfeksiyon oluşunca gidermek için değil, enfeksiyon oluşmasın diye sürmektir.

Yok sadece kaşıntı yaptı ama kaşıntı tarif edilemez. Yani sökesim geliyor deriyi. Sizce ne olur ne olmaz enfeksiyon için verilen kremi süreyim mi ?
Hocam, kremi enfeksiyon oluşmasın diye sürecektin. 😂
Sür, geçmezse acile uç.

Ben de doktorun tavsiyesine uymayınca parmak yemiştim arkadan, bazı zamanlarda kulak kabartmak gerekiyor. 😂

Ben açıkçası Bepanthen'in antibiyotikli olanını kullanıyordum. Bu arada belirtmeyi unuttum duşa girdikten sonra oldu bu duştan çıkıp odama gittiğimde hafif kaşıntı ile başladı sonra artınca Bepanthen sürdüm tekrar kaşıntısı geçti. Aynı şekilde sabahta kaşıntı yoktu fakat yakınlaştırılmış fotoda görülen şişlik inmesine rağmen tam geçmemiş.

Hafif bir alerji olabilir. Çok şişip kızarmadığı takdirde çok sıkıntı olacağını sanmam. Ama bence bir cildiyeye görün derim.
Bu arada boya cilt altı tabakaya hemen geçmediği için reaksiyon hemen olmayabilir.
(Doktor tavsiyesi değildir.)

Hafif bir alerji olabilir. Çok şişip kızarmadığı takdirde çok sıkıntı olacağını sanmam. Ama bence bir cildiyeye görün derim.
Bu arada boya cilt altı tabakaya hemen geçmediği için reaksiyon hemen olmayabilir.
(Doktor tavsiyesi değildir.)
Şu an normale döndü fakat bir daha olursa gideceğim. Ki zaten dövme tam oturmadı rötüş yapılması gerekecek bir daha olacak mı göreceğiz.

Ben 10 gün falan Bepanthen Plus kullandım dövmeden sonra ve sıfır kaşıntı ile iyileşti.

Yeni konular

Geri
Yukarı