Dövüş Sanatı Tavsiyesi

in Time

Centipat
Selam arkadaşlar. İçlerinde "taekwondo , krav maga, karate , judo , aikido" bunların bulunduğu tüm spor sanatlarını sordum söyledim fakat çoğu kişi ne kadar öğrenirsen öğren bu zamanda artık işe yaramıyor falan fistan söylüyor. Zaten başladığımda Bruce Lee olacağım demiyorum amacım sadece tedbir almak. Demek istediğim bu dövüş sanatlarından hepsi dışarıda bıçaklı kavgalar olsun vs. ne kadar yetersiz kalsa bile en azından birisi düşük ihtimalde olsa işe yarıyordur herhalde. Günümüz Türkiyesinde böyle şeylerin bir ihtiyaç olduğunu düşündüğüm için kafa yormak istedim hem ufakta olsa bir aktivite olur. Hangisini önerirsiniz?

Aikido bana kalırsa güzel bir spor, müsabakaları yapılmıyor bildiğim kadarıyla çünkü epey eklem sakatlığı kırık çıkık olma ihtimali bir hayli fazla. :D

Ne kadar öğrenirsen öğren bu zamanda artık işe yaramıyor. İkincisi ve en önemlisi ise ileri yaşlarında geçmeyen ağrıların, en başta bel ağrıların olacaktır, tecrübeyle sabittir. En iyisi omurgaya fazla yük bindirmeden vücut geliştirme yap.

Teşekkürler cevaplarınız için. Söylediklerinizi önceden araştırmıştım demek istediğim dışarıda ne kadar işe yarar? Yani sokağa çıkmaya korkar olduk her kafayı yiyen psikopatların bir tarafında bıçak mıçak var.

Ne kadar öğrenirsen öğren bu zamanda artık işe yaramıyor. İkincisi ve en önemlisi ise ileri yaşlarında geçmeyen ağrıların, en başta bel ağrıların olacaktır, tecrübeyle sabittir. En iyisi omurgaya fazla yük bindirmeden vücut geliştirme yap.
Dövüş sanatı işe yaramayacaksa vücut neden geliştiriyorum ki? Yani vücut geliştirdim tamam peki ama yumruk atmayı bile bilmiyorsam ne işime yarar?
İp man ustanın dövüş sanatı wing chu olması lazım yanlış yazıyorsam eğer.
Sanırım o savunma sanatı. Ben direk saldırı istiyorum

Dövüş sanatı işe yaramayacaksa vücut neden geliştiriyorum ki? Yani vücut geliştirdim tamam peki ama yumruk atmayı bile bilmiyorsam ne işime yarar?

Sanırım o savunma sanatı. Ben direk saldırı istiyorum

Kaslı bir görüntü her zaman caydırıcı olur. Sen kimseye bulaşmadıktan sonra kimse sana karışmaz. Kolların(biceps) soğuk 40 cm üzerine çıksın dediğimi anlayacaksın.

Wing chun dövüş değil savunma sanatıdır yanlışı düzeltiyim yaklaşık 3 yıl gittim ve dövüş sanatı değil de boks ya da kick boks yapsan daha iyi olabilir daha basittir sokak dövüşünde daha rahat olacaktır teknik dövüşler sokakta sıkıntılıdır.

Yeni konular

Geri
Yukarı