Dövüş Sanatı Tavsiyesi

Kaslı bir görüntü her zaman caydırıcı olur. Sen kimseye bulaşmadıktan sonra kimse sana karışmaz. Kolların(biceps) soğuk 40 cm üzerine çıksın dediğimi anlayacaksın.
Cevabına saygım sonsuz fakat daha geçen aylarda vücudu aynı senin dediğin gibi rambo gibi olan gencecik adamı psikopat sıskanın teki geldi bıçakladı hayatı bitti. Yani demek istediğim dışarıdaki elinde bıçak tutan adam normal düşünen birisi değil kafayı yemiş birisi. Senin kollarına bakıp oo 40-50 cm uzaklaşayım diyeceğini sanmıyorum. Evet diyebilir ama bence düşük olasılık gibi geldi

Cevabına saygım sonsuz fakat daha geçen aylarda vücudu aynı senin dediğin gibi rambo gibi olan gencecik adamı psikopat sıskanın teki geldi bıçakladı hayatı bitti. Yani demek istediğim dışarıdaki elinde bıçak tutan adam normal düşünen birisi değil kafayı yemiş birisi. Senin kollarına bakıp oo 40-50 cm uzaklaşayım diyeceğini sanmıyorum. Evet diyebilir ama bence düşük olasılık gibi geldi

Dostum istersen 3.dan siyah kuşak ol, yine bıçakla saldıran birine karşı koymak kolay değil, ancak güçlü ve iri olursan ve arkandan saldırmıyorsa bir ihtimal karşı koyarsın, YouTube'da veya filmlerde gördüğün gibi olmuyor bazı şeyler. Ne olursa olsun kimseye bulaşma şu Türkiye ortamında. Dediğin videoyu izledim bar önünde kavga ediyorlar kavruk bir tip gelip adama bir anda iri bıçağı sokup kaçıyor. Kemal Sunal'ın Orta Direk Şaban filminde sporcu Erkan var hani şu her branşta birinci olan adam, gerçekte de Pro sporcuydu ve zamanına göre çok iyi vücudu ve tekniği vardı ve bu adamı da bıçaklayarak öldürmüşler. Orta Direk Şaban'ın Erkan'ı Yalçın Tülpar aslen nereli, hangi filmlerde oynadı? Yalçın Tülpar kimdir, ne zaman ve neden öldü?

Dostum istersen 3.dan siyah kuşak ol, yine bıçakla saldıran birine karşı koymak kolay değil, ancak güçlü ve iri olursan ve arkandan saldırmıyorsa bir ihtimal karşı koyarsın, YouTube'da veya filmlerde gördüğün gibi olmuyor bazı şeyler. Ne olursa olsun kimseye bulaşma şu Türkiye ortamında. Dediğin videoyu izledim bar önünde kavga ediyorlar kavruk bir tip gelip adama bir anda iri bıçağı sokup kaçıyor. Kemal Sunal'ın Orta Direk Şaban filminde sporcu Erkan var hani şu her branşta birinci olan adam, gerçekte de Pro sporcuydu ve zamanına göre çok iyi vücudu ve tekniği vardı ve bu adamı da bıçaklayarak öldürmüşler. Orta Direk Şaban'ın Erkan'ı Yalçın Tülpar aslen nereli, hangi filmlerde oynadı? Yalçın Tülpar kimdir, ne zaman ve neden öldü?
Zaten konuyu ilk açtığımda demiştim bu dövüş sanatları herkesin dediği gibi sokakta bir işe yaramıyor mu yarıyorsa bile en düşük ihtimal hangisi yarıyor diye yani haklı olabilirsiniz haksızsınız demiyorum. Sadece tedbir almak istemiştim onu da sadece vücüt geliştirerek yaparsam şansa bırakmış olabilirim zaten diğer türlüde şans ama en azından en basit yumruk tekme atmayı öğrenirim. Hayatım boyunca bir yumruk bile atmamış birisiyim vücut geliştirsem bile sokakta ki serseriye ne yapabilirim ki? Bir de dipnot ; aslında vücut geliştirmeyi istiyordum fakat sizin dediğiniz gibi 40-50 cm böyle şiş olarak değil de biraz daha sportif mi desem plaj erkekleri mi desem o şekil yani :D o yüzden yani

Selam arkadaşlar. İçlerinde "taekwondo , krav maga, karate , judo , aikido" bunların bulunduğu tüm spor sanatlarını sordum söyledim fakat çoğu kişi ne kadar öğrenirsen öğren bu zamanda artık işe yaramıyor falan fistan söylüyor. Zaten başladığımda Bruce Lee olacağım demiyorum amacım sadece tedbir almak. Demek istediğim bu dövüş sanatlarından hepsi dışarıda bıçaklı kavgalar olsun vs. ne kadar yetersiz kalsa bile en azından birisi düşük ihtimalde olsa işe yarıyordur herhalde. Günümüz Türkiye'sinde böyle şeylerin bir ihtiyaç olduğunu düşündüğüm için kafa yormak istedim hem ufakta olsa bir aktivite olur. Hangisini önerirsiniz?
"Günümüzde dövüş sporları işe yaramıyor" diyenlere aldırma, gayet işe yarıyor. Wing Tsun, Judo ya da Muay Thai'ye gidebilirsin.

Karşı koymak çok kolay Siyah kuşak ustaları demişsin kanka git Videolarını izle 5 Kişi kılıçlı adamın ekipmanı yok Hepsini indiriyor? Ayrıca bilip bilmeden konuşma kanka Ben gitmiş biri olarak diyorum çok işine Yarıyor emin ol.

Geri
Yukarı