Dövüş sanatlarına giriş nasıl olmalı?

Wushu ve Muay Thai arkadaşlarımın dahi önersiydi iyi savunma hareketleri yapılır mı? Ve sevmeyen birisi olarak şu an iyi ki öğrenmişim diyor musun?

Hocam iri biride değilim 1.77 boyunda 70 kilo birisiyim bence hala mümkünatı var.

Yani tabii ki de yine bacaklarınızı esnek hale getirebilirsiniz ancak küçük yaşlardaki bir çocuk 1 antrrenman yapıyorsa siz 3 antrenman yapmanız gerecek. Ben kick boks yaptığım dönemde sadece esneme için ayrı bir antrenman dövüş ve savunma için ayrı kondisyon için ayrı antrenman yapıyordum.

Wushu ve Muay Thai arkadaşlarımın dahi önersiydi iyi savunma hareketleri yapılır mı? Ve sevmeyen birisi olarak şu an iyi ki öğrenmişim diyor musun?

Wushu'da güzel savunma hareketleri var onun dışında Wushu'nun içinde güreşde var. Muay Thai'ye gitmedim ancak arkadaşım gidiyordu. Wushu'dan farkı Muay Thai sanırım daha sert güreş yok diz ve dirsek var. Wushuda diz ve dirsek yok. Wushu'yu iyi ki öğrenmişim :)

Son düzenleme:
Kendinizi savunmak içinse wushu aikido wing tsun gibi sanatlar ilginizi çekse de 1 numaralı seçenek değil. Kendinizi savunmak için arıyorsanız ve box muay thai gibi sanatlar ilginizi çekmiyorsa, grapplinge yönelebilirsiniz. Benim önerim etrafınızda en iyi hoca hangi sanattaysa ona gitmeniz. Benim başlarken gitmek istediğim sanatlar çok farklıydı ama yakında hoca olmayınca şuan yaptıklarım çok farklı. Önce bir araştırın liste çıkartın. Gidebileceklerinizi yazın bizde öneri sunalım. Bu şekilde daha iyi olur.

Geri
Yukarı