Dövüş sanatlarına giriş nasıl olmalı?

Daha fazla  
İyi günler, küçüklüğümden beri filmlerdeki senseiler gibi dövüşmeyi istemişimdir 😄 (durduk yere dövüşmek istemedim yani yaptıkları hareketler etkileyiciydi) ve önümüzdeki yıl artık öğrenmeye başlamak istiyorum. Bana Asya kültüründeki dövüş sanatları zor veya kolay fark etmeksizin önerebilir misiniz? Ayrıca film izlemeyi severim bana hem az da olsa asyadaki dövüş sanatlarını öğretecek hem de keyif alabileceğim bir film önerir misiniz?

İyi günler, küçüklüğümden beri filmlerdeki senseiler gibi dövüşmeyi istemişimdir 😄 (durduk yere dövüşmek istemedim yani yaptıkları hareketler etkileyiciydi) ve önümüzdeki yıl artık öğrenmeye başlamak istiyorum. Bana Asya kültüründeki dövüş sanatları zor veya kolay fark etmeksizin önerebilir misiniz? Ayrıca film izlemeyi severim bana hem az da olsa asyadaki dövüş sanatlarını öğretecek hem de keyif alabileceğim bir film önerir misiniz?

Fight club. :D

Yaşınız kaç?
6 yıldır dövüş sporları ile uğraşıyorum.

Son düzenleme:
Taekwondo ile tekme atmayı, boks ile yumruk atmayı, karete ile ayakta savunma yapmayı, judo ile rakibin enerjisi ile ona karşı kullanmayı güreşle rakibi yere indirip etkisiz kılabilirsin. Profesyonel seviyede taekwondo yaptım.

Wushu veya Muay Thai deneyebilirsiniz. 1.5 senedir Wushu yapıyorum. Babamın isteği üzerine gittim normalde kavga etmekten korkan dövüş sanatları vb. sevmeyen birisiydim.

Çevrende gidebileceğin dövüş sanatları öğreten kursların verdiği derslerin listesini öğrenip onların arasından bizlere seçenek sunarsan daha isabetli cevaplar verebiliriz.
Dövüş sanatları hakkında film bunları önerebilirim:

boks veya kick boks gibi sporlar hiç benlik değil bana daha çok akıl ve çaba işi lazım ondan dolayı özellikle asya kültürünü seçtim.

21 yaşındayım benim daha çok Asya yöresindeki karate gibi sporlar ilgimi çekiyor.

Dövüş sporlarına karate ile başladım ve başladığımda çok küçüktüm 3.sınıfa gidiyordum şunu söyleyeyim karate genelde tekme üzerine kurulu bir spordur ve bacaklarınızı çok iyi esnetip açmanız gerekecek ve 21 yaşından sonra imkansız gibi duruyor. Taekwondo için de geçerli bu. En mantıklısı illaki dövüş olacaksa kickboks normal boks ve Muay Thai.

Wushu veya Muay Thai deneyebilirsiniz. 1.5 senedir Wushu yapıyorum. Babamın isteği üzerine gittim normalde kavga etmekten korkan dövüş sanatları vb. sevmeyen birisiydim.
Wushu ve Muay thai arkadaşlarımın dahi önersiydi iyi savunma hareketleri yapılır mı? ve sevmeyen birisi olarak şuan iyiki öğrenmişim diyor musun?

Dövüş sporlarına karate ile başladım ve başladığımda çok küçüktüm 3.sınıfa gidiyordum şunu söyleyeyim karate genelde tekme üzerine kurulu bir spordur ve bacaklarınızı çok iyi esnetip açmanız gerekecek ve 21 yaşından sonra imkansız gibi duruyor. Taekwondo için de geçerli bu. En mantıklısı illaki dövüş olacaksa kickboks normal boks ve Muay Thai.
hocam iri biride değilim 1.77 boyunda 70 kilo birisiyim bence hala mümkünatı var

Yeni konular

Geri
Yukarı