Dövüş sanatlarında kendime çok fazla güveniyorum

16 yaşında olduğu için bu arkadaşın en büyük aksiyonu okul çıkışı kavgasıdır. Bu arkadaşa sorun bakalım toplu kavgaya gitmiş mi? Oradaki durumu tecrübe etmiş mi? Toplu kavgalar çok daha risklidir. Gece vakitlerinde olur ve her iki tarafta boş gelmez. Elde sopalar belde bıçaklar mutlaka vardır. Tek dua edilen karşı tarafta silah olmamasıdır. Öyle ringe çıkıp kavga etmeye benzemez. Teke tek kavgaya hiç benzemez. Toplu kavgada nereden kimin geleceğini kestiremezsin. Aynı anda birçok kişiyi gözetmen gerekir. Sinirler hat safhada olduğu için herkesin gözü döner. Allah muhafaza ölüm bile yaşanabilir. Sen dövüşürken bir bakmışsın arkadaşın yerde adam dayak yiyor. Yardım da edemezsin çünkü senin rakibin var şu an. Aynı şekilde sana da yardım etmezler o yüzden gaza gelip bu tür cümleler yazma, yazmayın. Dışarıda makine gibi adamlar var seni beni 2'ye katlarlar. Üstelik toplu kavgalarda karşı tarafın gücünüde hesaba katamazsın. Zayıf diye, şişman diye, kısa diye gözüne kestirdiğin adam, seni gördüğü an yere serer haberin olmaz. Özetle gücünüzü içinizde saklayın, dışarı belli etmeyin, herkese sıkıntılı bir niyetle yaklaşmayın, toplu kavgalara mümkün mertebe girişmeyin. Adını sanını bilmediğiniz adam yüzünden ya hayatınız kayar ya da siciliniz kirlenir.

Ben olanı yazdım. Kavgaya meyilli biri değilim şu ana kadar bir ile dövüşüp kavga etmedim. Kavga etmek ergen işi geliyor. Bir de kimisi grup kavgası mı yapıyor böyle zaman ayarlayıp ona göre dövülüyormuş. Allah ıslah etsin diyorum böyle kavgaya aşırı girişken olan ergenler beni sinir ediyor dediğiniz gibi o bıçak silah şeyini bende yaşamak istemiyorum ancak gerekli durumda üstüme artık geliyorsa direkt hamleyi uygulamam lazım. Beni öldürmeye çalışsa bile ben ona zarar vermek istemiyorum yapamıyorum. Bu bıçak ve silahı savunma amaçlı taşıyanların Allah belasını versin. Kendini savunmak amaçlı bir keskin madde taşıyan birin insan yerine koymam iletişim dahi kurmam. Aklımda engelli olduğunu düşünüyor konuşmam kim olursa olsun. Yani Allah korusun grup bir şekilde hepsi bıçak silahlı ise çok vahim bir durum içinde geçilmez heyecana gelirsen daha da kötü olur. Ama bendeki sorun şu bu durumu yaşamıştım o yüzden biliyorum. Zamanında bana karşın bir bıçak çekilmişti korkutulma amaçlı yer çok da tenha değildi ancak bana yaklaşmadı. Kendim gitsin diye üstüne yürüyüp k2für etmiştim yani sonrasında bırakıp gitti. O an ani bir şey yapmadığı için karşılık vermedim. Çok tehlikeli.

Son düzenleyen: Moderatör:
N

Ben olanı yazdım. Kavgaya meyilli biri değilim Şu ana kadar bir ile dövüşüp kavga etmedim. Kavga etmek ergen işi geliyor. Birde kimisi grup kavgasımı yapıyor böyle zaman ayarlayıp ona göre dövülüyormuş. Allah ıslah etsin diyorum Böyle kavgaya aşırı girişken olan ergenler beni sinir ediyor dediğiniz gibi o bıçak silah şeyini bende yaşamak istemiyorum ancak gerekli durumda üstüme artık geliyorsa Direkt hamleyi uygulamam lazım. Beni öldürmeye çalışsa bile ben ona zarar vermek istemiyorum yapamıyorum. Genel olarak bu tür olaylar k2rt ve çingene çocukları tarafından yapılıyor. Bu bıçak ve silahı savunma amaçlı taşıyanların allah belasını versin. Kendini savunmak amaçlı bir keskin madde taşıyan birin İnsan yerine koymam İletişim dahi kurmam. Aklımda engelli olduğunu düşünüyor Konuşmam kim olursa olsun. Yani allah korusun Grup bir şekilde hepsi bıçak silahlı ise çok vahim bir durum İçinde geçilmez Heyecana gelirsen dahada kötü olur.
Ama bendeki sorun şu bu durumu yaşamıştım o yüzden biliyorum. Zamanında Bana karşın bir bıçak çekilmişti korkutulma amaçlı Yer çokta tenha değildi ancak Bana yaklaşmadı. Kendim gitsin diye üstüne yürüyüp k2für etmiştim Yani sonrasında bırakıp gitti. O an ani birşey yapmadığı için karşılık vermedim.
Bir şey anladım çok karışık yazıyorsun özet geç.

Son yazdıklarımı okuyun o zaman biraz daha net anlaşılabilir
Biraz büyük sözü dinle. El yumruğu yemeyen kendi yumruğunu balyoz sanarmış. 16 Yaşındasın daha, seninle aynı özelliklerde daha erişkin birinden yumruk yedin mi koyunları sayıklarsın, sağlam kafa sağlam vücutta olur sözünün sağlam kafa kısmına iyi çalış, erdemli ol.

Benden sana bir abi tavsiyesi, ayrıca aynı şeylere meraklı olan birisinin tavsiyesi, her zaman erdemli ol. Yoksa erdemsizin biri çıkagelir, arkandan insanlar ağlar.

Son yazdıklarımı okuyun o zaman biraz daha net anlaşılabilir.

Bıçağın üstüne yürümek deli cesaretinden başka hiçbir şey değil. Adam anlamış normal olmadığını gitmiş o yüzden. Bıçağın üstüne yürümek nedir ya? Bir an önce bırak bu deli cesaretini yoksa çok yaşamazsın haberin olsun.

Biraz büyük sözü dinle. El yumruğu yemeyen kendi yumruğunu balyoz sanarmış. 16 Yaşındasın daha, seninle aynı özelliklerde daha erişkin birinden yumruk yedin mi koyunları sayıklarsın, sağlam kafa sağlam vücutta olur sözünün sağlam kafa kısmına iyi çalış, erdemli ol.

Benden sana bir abi tavsiyesi, ayrıca aynı şeylere meraklı olan birisinin tavsiyesi, her zaman erdemli ol. Yoksa erdemsizin biri çıkagelir, arkandan insanlar ağlar.
Katılıyorum kesinlikle ringe yahut teke tek kavgaya benzemez, her zaman alçak gönüllü ve erdemli olmak gerek, elbette kavga sana ısrarla gelirse yapacak bir şeyin kalmıyor ama insanlara karşı çok kibirli, deli cesaretli olmaya hiç gerek yok.

16 yaşındayım yaklaşık 186 boy 90 kilom 125 130cm omuz genişliğim var ölçmüştüm zamanında. 1 buçuk yıldır kick boks Muay Thai ile ilgileniyorum. Kendime su açıdan çok güvenim var spora ilk başladığımda bir 3 4 ay boyunca çok feci eklem ve kemik ağrıları çektim çünkü bütün vücudu zorluyorlardı ve spordan çıktıktan sonra artık ani hareketlerden dolayın kolumu hareket ettirince bile eklemim kitleniyordu. Sporu bırakmayı bile düşünmüştüm o zorlanmadan. Sonrasınd hayvan gibi gaza geldim bu zyzz falan dinlerdim orada da hayvan gibi kardiyo yapıyoruz. Ve antrenörler arkamızdan bağırıyor birnevi askeriye gibi bize vurup çıldırmışçasına kimisi bağırıyordu. Bende gaza gelip bağırıp bütün vücudumu zorluyordum. Sonra bir baktım artık alışmaya başladım vücudumda su an yırtıklar var görsellerini göstereceğim.

Kendim bilerek eldivensiz elle vuruyorum derim kalktı kurudu gitti defalarca. Su an o kadar çok alıştım ki yani bir yere yatıyorum tam bir şekilde 40 50 tane askeri sınav çekiyorum ve tak diye çekebiliyorum yani barfiks falanda çekmeye başladım. Bacaklarım artık acımıyor squatta dura dura bacaklarım kavrula kavrula alıştı su an saniyesinde birinin kafasına 2 tekme atabilecek bir potansiyele sahibim bunu lafın gelişi söylemiyorum. Cidden orada çokaç kişinin üstünde denedim gördüm bacağım 180 derece açabiliyorum havada high kick atabiliyorum yani su an hem hızlıyorum atlayıp zıplayabiliyorum reklekflerim gelişti. Milletin nasıl kavga ettiğini görüyorum yani su an hem iriyim hemde hızlıyım. Karşımda bana bıçak silah çeksin saniyesinde eline vurup bir şekilde alabilirim ona uygun insan vücudunda nereye vurulur neresi hasar verir nefesi keser antrenörlerin gösterdiği ve uygulattığı üzere az çok biliyorum. Su an vücudum çok rahat muhteşem hissediyorum.

Vücudumdaki yırtıklar bu omuz bölgem oluşan şu an yırtık daha da artıyor koltuk altlarımda belimde ve bacak kısımlarında yırtıklar var.
El yumruğu yemeyen kendi yumruğunu balyoz sanırmış. Daha hayatında kavga bile etmemişsin.

Ben olanı yazdım. Kavgaya meyilli biri değilim şu ana kadar bir ile dövüşüp kavga etmedim. Kavga etmek ergen işi geliyor. Bir de kimisi grup kavgası mı yapıyor böyle zaman ayarlayıp ona göre dövülüyormuş. Allah ıslah etsin diyorum böyle kavgaya aşırı girişken olan ergenler beni sinir ediyor dediğiniz gibi o bıçak silah şeyini bende yaşamak istemiyorum ancak gerekli durumda üstüme artık geliyorsa direkt hamleyi uygulamam lazım. Beni öldürmeye çalışsa bile ben ona zarar vermek istemiyorum yapamıyorum. Bu bıçak ve silahı savunma amaçlı taşıyanların Allah belasını versin. Kendini savunmak amaçlı bir keskin madde taşıyan birin insan yerine koymam iletişim dahi kurmam. Aklımda engelli olduğunu düşünüyor konuşmam kim olursa olsun. Yani Allah korusun grup bir şekilde hepsi bıçak silahlı ise çok vahim bir durum içinde geçilmez heyecana gelirsen daha da kötü olur. Ama bendeki sorun şu bu durumu yaşamıştım o yüzden biliyorum. Zamanında bana karşın bir bıçak çekilmişti korkutulma amaçlı yer çok da tenha değildi ancak bana yaklaşmadı. Kendim gitsin diye üstüne yürüyüp k2für etmiştim yani sonrasında bırakıp gitti. O an ani bir şey yapmadığı için karşılık vermedim. Çok tehlikeli.

Geri
Yukarı