Doğal gaz borusuna silikonlu LED şerit döşenebilir mi?

Knight Davion

Kilopat
Merhaba.

Koridorumdan geçen yaklaşık 10 metrelik doğal gaz borum için govee 10 metre silikonlu LED şerit satın aldım ve geldi. Bu LED'in en beğendiğim yani Wi-Fi ile pratik bir şekilde kontrol edilebilmesi. Yalnız henüz kurulum yapmadım. Doğal gaz borusundan gaz geçtiği için, LED şeritte de elektrik olduğu için acaba bir risk oluşturur mu bilemedim. Ayrıca LED şerit risk yaratacak şekilde ısınır mı bilmiyorum.

Ürün linki bu:

Konunun takibindeyim, yorumlarınızı bekliyorum.
sağlıcakla kalın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, doğalgaz borusuna led döşemeyi düşünüyorsanız evin geri kalanını düşünemiyorum, acaba başlığı yanlış mı okudum diye düşünmedim değil.😄
Isındığı için bir problem yaşamazsın, doğalgaz gibi ısınan yerlere led uyguladım, yalnızca ürünün kendi yapışkan yüzeyine güvenmek yerine çift taraflı banttan destek alabilirsin parça parça. Kendi üzerindeki yapışkan yüzeyler ısındığında yeterli mukavemeti gösteremeyebiliyor.

Merhabalar, doğalgaz borusuna led döşemeyi düşünüyorsanız evin geri kalanını düşünemiyorum, acaba başlığı yanlış mı okudum diye düşünmedim değil.😄
Isındığı için bir problem yaşamazsın, doğalgaz gibi ısınan yerlere led uyguladım, yalnızca ürünün kendi yapışkan yüzeyine güvenmek yerine çift taraflı banttan destek alabilirsin parça parça. Kendi üzerindeki yapışkan yüzeyler ısındığında yeterli mukavemeti gösteremeyebiliyor.

Aslında koridorda dekoratif aydınlatma için, en uygun seçenek dümdüz ilerleyen doğalgaz borusu gibi duruyordu ama riskli ve tehlikeli diyenler de oldu.

Geri
Yukarı