Doğalgaz metreküp harcama kontrolü nasıl yapılır?

imnotagamer

Megapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Elektronik Mühendisi
Bu konuyu uzun zamandır merak ediyorum. Geçtiğimiz Kasım ayında yeni sayaç takıldı İBB tarafından. Ücretsiz hizmet dediler, hiç doğalgaz kullanmadığım zaman 2 ayda bir 20 lira gelen fatura o ay 45 lira geldi. İtiraz ettiğimde de fazla harcama yapılmış deyip metreküp değerlerini gönderdiler. Günlük olarak sayacı kontrol ettiğimde ise kullanmadığım günlerde bile fazla artış gerçekleşiyor. Ben bu sayacı kendim kontrol edemez miyim? İstanbul'da yaşıyorum. Geçen ay 340 lira gelen fatura, aynı hava koşulları ve aynı sıcaklıkta yaktığım kombiye rağmen 503 lira geldi. Twitter'dan kontrol ettiğimde ise çoğu kişinin Şubat harcaması kabarık gelmiş. İtiraz ettim ama sonuç değişmeyecek. 260M3 kullanmışsınız deyip geçiştirecekler. Dün itibariyle kombiyi kapattım, kapatmama rağmen garip şekilde sayaç biraz daha hızlı ilerliyor. Durumu belirttiğimde de önceki gibi diyorlar 😅 Bu konu hakkında ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı