Doğayı Temizlemek

batudemirer

Hectopat
Yer
Hatay
Daha fazla  
Türkiye'nin hali her gün daha kötüye gidiyor. Bu duruma çok üzülüyorum ama daha öğrenci olduğum için elimden maddi olarak bir şey gelmiyor. Elimden maddi bir destek gelmiyor ama yardım etmek istiyorum. Dışarıdaki çöpleri elimden geldiği kadar topluyorum. Siz olsanız ne yaparsınız? #SUSAMAM

Gidip doğayı temizlemek yerine yediğin çikolatanın plastiğini sokağa atmak yerine cebine koyup, varsa geri dönüşüm kutusuna atın. Yoksa çöp kutusuna.

Boşa elektrik tüketmemek. Suyu boşa harcamamak.

Çok küçük gibi görünen ama dev bir eylem bunlar.

Çevreye verilen değeri, okulda diğer kulüpler haftada 1-2 kere cagrilip toplantı yaparken Çevre Kulübü'nun hiçbir faaliyette bulunmamasından iyice anlamış oldum. Bu sene de Çevre Kulübü'deyim, merakla bekliyor olacağım. Hatta müdüre şikayette bulunup haftanın bir günü, öğrencileri öğle arasında bahçeyi temizliğe çağırması isteyeceğim.

Günlük hayatta elimden geldiğince yere çöp atmamaya calisirim. Atan arkadaşlarımı da uyarırim. Tanımıyorsam yerden alır en yakın çöp kutusuna atarım.

Sizde çevrenizdeki insanları; ailenizi, arkadaşlarınizi, komşularınızi vs. bilinclendirebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı