Doğmadan önce neredeydik?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eski Ateist 4 maddede Allah’ı ispatladı - Yeni Akit sen şunu bir oku senin dilinden konuşuyorlar

Şimdi sana şöyle açıklık getirelim sen bir deistsen bir tanrının varlığına inanıyorsun ama dinleri yalanlıyorsun şöyle anlatalım sana kibarca.
Yeni yapılan bir okul hayal et içi boş bir okul şimdi bu okulun olmasının sebebi insanların ders görüp bilgi sahibi olması değil mi bunu gören müdür okulu açıp öğrenci alıyor öğrenci ve okul var ortada dinde bu yerde kurallar oluyor yani nasıl biz bu ülkede bizi biri yönetiyor ve bir yaptırım altındaysak dinde hayatta bir yaptırımdır amma ve lakin istersen bu kurallara uyup tam notla bitirirsin istersende uymazsın ve okuldan ceza yersin orası sana kalmış ve şunu eklemek istiyorum eğer diyorsanki din saçma bunu bir felsefi bir düşünce olarak kabul edelim buna yanlış diyorsan benim fikirimi çürütmek zorundasın şöyle yapalım sen çürüt ben beklerim :D.

Bana lütfen örnek verebilir misin çok merak ediyorum neyin uyuşup uyuşmadığını.

Bak güzel kardeşim 2007 yılında insanoğlunun gen haritası çıkarıldı gen testlerinin sonucuna göre tüm insanların o erkekten geldiği doğrulandı hatta bilim adamları bu olayın isimine bile HZ adem adını koydular hatta bu ilk insanın kemikleri Arap yarım adasında bulmuşlar istesenizde istemesenizde herkes ademde geliyor.
Sabah sabah iyi güldüm.Sözler köşkü örnekleri. Düşünerek bir şey kanıtlayamazsın o zaman Edison, Tesla ve onbinlerce bilim adamı, mucit o kadar uğraşmazdı. Tanrı'nın nasıl bir varlık olduğunu bilmiyoruz, onun için soyut bir örneğe somut bir örnek veremezsin Tanrı'yı okul müdürüne benzetemezsin çünkü nasıl bir varlık olduğunu bilmiyorsun. Tanrı ilkel insanın Baba ihtiyacından doğan bir varlık (Teist Tanrılar) herifin önüne şimşek çakıyor bu hayretini dindirmek ve korkusunu yatıştırmak için Yaratıcı, güçlü, her şeye gücü yeten bir figür oluşturuyor bu varlık cezalandırırken ayrıca şefkatli, merhametli yani baba gibi. Zaten bunların tam istediğimiz gibi olması çarpıcı. Bu dediklerimi mitolojilere bakarak doğrulayabilirsin.
Eski Ateist 4 maddede Allah’ı ispatladı - Yeni Akit sen şunu bir oku senin dilinden konuşuyorlar

Şimdi sana şöyle açıklık getirelim sen bir deistsen bir tanrının varlığına inanıyorsun ama dinleri yalanlıyorsun şöyle anlatalım sana kibarca.
Yeni yapılan bir okul hayal et içi boş bir okul şimdi bu okulun olmasının sebebi insanların ders görüp bilgi sahibi olması değil mi bunu gören müdür okulu açıp öğrenci alıyor öğrenci ve okul var ortada dinde bu yerde kurallar oluyor yani nasıl biz bu ülkede bizi biri yönetiyor ve bir yaptırım altındaysak dinde hayatta bir yaptırımdır amma ve lakin istersen bu kurallara uyup tam notla bitirirsin istersende uymazsın ve okuldan ceza yersin orası sana kalmış ve şunu eklemek istiyorum eğer diyorsanki din saçma bunu bir felsefi bir düşünce olarak kabul edelim buna yanlış diyorsan benim fikirimi çürütmek zorundasın şöyle yapalım sen çürüt ben beklerim :D.

Bana lütfen örnek verebilir misin çok merak ediyorum neyin uyuşup uyuşmadığını.

Bak güzel kardeşim 2007 yılında insanoğlunun gen haritası çıkarıldı gen testlerinin sonucuna göre tüm insanların o erkekten geldiği doğrulandı hatta bilim adamları bu olayın isimine bile HZ adem adını koydular hatta bu ilk insanın kemikleri Arap yarım adasında bulmuşlar istesenizde istemesenizde herkes ademde geliyor.
Deistlerin düşündüğü Tanrı semavi dinlerin Tanrısı gibi değil. Onun için sözler köşkü örnekleri verip kendine güldürme. Bu Hz.Adem'in insan gen haritasında olduğu kaynak verir misin? Akit mi Ahaber mi Sabah mı Yeni şafak mı merak ediyorum doğrusu?

Hocam bakın,

Biz insanlar bu tür şeyleri bilemeyiz. İnsanın ne beyni buna erer ne de bilgisi. Anlayacağınız bu tür soruların insanoğlunda bir cavabı yok. Ha bir tanim yürütenler olur ama burdan net cevap alamazsınız.

Eğer inancı yalanlıyorsanız sizin doğrularınız da sadece size ait inançlar ya da insanlara, değişen ne var. Kendimizi yalanlıyoruz doğrularımızı nasıl ispatlayacağız yani yaptığımız iş sadece yalanlamak hem kendimizi hem başkalarını. Bence bu hiç bilim aklı olamaz.

Arkadaşlar düşünsenize! siz doğmadan önce neredeydiniz? Öldükten sonra ahiret var tabii onu sormuyorum. Düşündükçe şu koca evrende kendinizi yalnız hissetmiyor musunuz?

Doğmadan önce biz ne yapıyorduk, neden başka bir insanın spermi değildik? Veya neden spermdik? Hepsi rabbimizin bileceği iş tabii ama düşünmeden edemiyorum.
Açıklaması var mı?
Neden sprem'dik diye bir soru mu var? Bunun cevabını İslam dinin'de alabilirsin. Youtube kanalında HayalHanem'in videoları var onlara bak. İnsanlık neden yaratıldı sorusu için. Neden sperm'dik diye fazla sorgularsan deli olursun söyleyeyim. He bu arada doğmadan önce Anne'nin karnındaydın daha önce Babanın münasip bir yerindeydin başka bir açıklaması yok bilimsel olarak.

Öldükten sonra ahiret falan yok ve doğmadan öncesi diye bir şey de yok. İnsanlar bilinçten ibaret. Bilinç kazandıkları andan sonrasını hatırlayabilir sadece.

Sabah sabah iyi güldüm.Sözler köşkü örnekleri. Düşünerek bir şey kanıtlayamazsın o zaman Edison, Tesla ve onbinlerce bilim adamı, mucit o kadar uğraşmazdı. Tanrı'nın nasıl bir varlık olduğunu bilmiyoruz, onun için soyut bir örneğe somut bir örnek veremezsin Tanrı'yı okul müdürüne benzetemezsin çünkü nasıl bir varlık olduğunu bilmiyorsun. Tanrı ilkel insanın Baba ihtiyacından doğan bir varlık (Teist Tanrılar) herifin önüne şimşek çakıyor bu hayretini dindirmek ve korkusunu yatıştırmak için Yaratıcı, güçlü, her şeye gücü yeten bir figür oluşturuyor bu varlık cezalandırırken ayrıca şefkatli, merhametli yani baba gibi. Zaten bunların tam istediğimiz gibi olması çarpıcı. Bu dediklerimi mitolojilere bakarak doğrulayabilirsin.

Deistlerin düşündüğü Tanrı semavi dinlerin Tanrısı gibi değil. Onun için sözler köşkü örnekleri verip kendine güldürme. Bu Hz.Adem'in insan gen haritasında olduğu kaynak verir misin? Akit mi Ahaber mi Sabah mı Yeni şafak mı merak ediyorum doğrusu?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Müdür - öğretmen - öğrenci temalı analojiler yapıları gereği geçersizdir. Özgür iradesi olmayan ve sistemlere bağlı olan bir canlı ile özgür iradesi olan ve herhangi bir sistemin altında olmayan bir varlığın, eylemlerinin ortak amaçlarla yapıldığını söyleyemezsiniz.

Çok ekmek yemeniz lazım. Kimse söylememiş bunu size.
Hangi bilim adamları söylemiş bunu? Konyalı bilim adamları mı? :) Şu Hz. Adem adını koydular dediğin şey de, Y kromozom Âdem'i. Orada Adem denmesi de ilk İnsan Adem diye değil. O bilim adamlarının çoğu inançsız bu arada. Mitolojik değeri var diye, halka da ulaşsın diye öyle.
Neden sprem'dik diye bir soru mu var? Bunun cevabını İslam dinin'de alabilirsin. Youtube kanalında HayalHanem'in videoları var onlara bak. İnsanlık neden yaratıldı sorusu için. Neden sperm'dik diye fazla sorgularsan deli olursun söyleyeyim. He bu arada doğmadan önce Anne'nin karnındaydın daha önce Babanın münasip bir yerindeydin başka bir açıklaması yok bilimsel olarak.
Fazla sorgularsan deli olmazsın, gerçeğe ulaşırsın. İnanmamayı "delilik" olarak nitelendiren ve insanları sorgulamadan alıkoyan sizlersiniz. Bu gerçeğin farkına varın.

• Beğen
İfadeler: acv
Güneşteki açığa çıkmayı bekleyen bir enerjiydik. Ne dediğimi anlamayan olursa açıklayabilirim.

İslam saçma gelebilir ama diğer inançlar daha saçma değil mi? Bu kadar şey nasıl oldu? Evrende o kadar çok kavram var ki, sayarak hayatta bitirilemez.

Öldükten sonra ahiret falan yok ve doğmadan öncesi diye bir şey de yok. İnsanlar bilinçten ibaret. Bilinç kazandıkları andan sonrasını hatırlayabilir sadece.

Bu bilinci nasıl kazandık? Biz bu dünyaya nasıl geldik? Bunları düşündükçe bir yere varamıyorum ve korkmaya başlıyorum nedense. O anki varlığımı düşündüğümde kendimi delirecek gibi hissediyorum. Bu düşünce yokluğundansa olan bir şeye inanmak daha mantıklı geliyor. İslam'ın kuralları, kanunları mantıklı geliyor. Diğer türlü kendi sorularıma bir cevap bulamazken İslam bu sorularıma cevap veriyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı