Doğmadan önce neredeydik?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hayır,dini kaynaklardan öğrendiğime göre tepki verdim.
Kusura bakmayım dini inancınızı sormadan tepki verdim.

Önemli değil yanlış bir tepki vermedin. Ben insanın doğru yolu bulacağına; sevginin ve iyiliğin dinden bağımsız olduğuna inanıyorum. Tanrı vardır-yoktur bağımsız olarak konuşuyorum. İyi biri olursanız, güzel yaşarsanız mutlu olursunuz. Bence zaten amaç bu.
Bence asla bir hiçlikte değildik ve olmayacağız.

Mesela bak bu da senin yorumun, saygı duyarım. Ve ekliyorum, inşallah senin dediğin gibidir bütün kalbimle destekliyorum. Görmek istediğim çok insan var.

Sorgulamaktan çekinmeyin, zaten sorgulayınca bir şeylerin yanlış olacağını düşünüyorsanız inanmayın daha iyi.

Asıl amaç bu yalan dünya için değil gerçek dünya,ahiret için çabalamalıyız. Ama senin inandığın dine göre değişir bu.

"Bu bilinci nasıl kazandık?"
Yorumunu okumadan bu soruyu soracağını biliyordum. Evrimin bir parçası bu. Düşünmeye başladığın zaman kazandın diyeceğim ama o zaman da düşünmeye ne zaman başladık diyeceksin. İnsan beyninin gelişimini ve evrimini araştırıp öğrenmediğin sürece anlayamazsın. Hayvanlarda da beyn var onlarda neden bilinç yok veya onlar neden düşünmüyor? "Çünkü tanrı öyle istemiş veya öyle yaratmış" diye bir cevap yok. Sorularının cevabını inançlarda değil, bilimlerde aramalısın.

1606905112212.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Videoyu çeken kişi nereden almış bunu? Aşağıda kaynak belirtmemiş. Bir bilimsel konuyu Youtube videosu ile kanıtlamaya çalışmak. :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı