Doğru Driver nasıl yüklenir?

Muhammet COŞAR

Centipat
Arkadaşlar merhaba daha önce açmış olduğum bir konuda sanırım kimsenin bilgisi olmadığı için cevap gelmedi bende kendimce çözümü format atmakta buldum. Ancak bir sorun var. Formattan sonra Windows Driver'ları otomatik olarak güncelledi fakat bazılarını kontrol ettiğimde 2016-2017 tarihli versiyonlar olduğu fark ettim. Kendim elle güncelleme yapmak istedim ama aygıt yöneticisini görünce açıkçası biraz korktum. Donanım kimliği yönetimi kullanarak birkaç tane Driver'ı güncellemeye çalıştım fakat karşıma o kadar çok sürüm geldi ki hangi benim bilgisayarım için en doğrusu bilemedim ve deneme yanılma yaparak daha yeni format attığım bilgisayarı çöplüğe çevirmek istemedim. Daha önce forumda açılmış bu tarz konuları inceledim. Neredeyse hepsi donanım kimliği kullanarak elle güncelleyebilirsiniz denilip devamı gelmemiş. Bu konuda bana destek olabilecek var mı? Adım adım anlatıp göstererek öğretebilecek birisi olursa çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba daha önce açmış olduğum bir konuda sanırım kimsenin bilgisi olmadığı için cevap gelmedi bende kendimce çözümü format atmakta buldum. Ancak bir sorun var. Formattan sonra Windows Driver'ları otomatik olarak güncelledi fakat bazılarını kontrol ettiğimde 2016-2017 tarihli versiyonlar olduğu fark ettim. Kendim elle güncelleme yapmak istedim ama aygıt yöneticisini görünce açıkçası biraz korktum. Donanım kimliği yönetimi kullanarak birkaç tane Driver'ı güncellemeye çalıştım fakat karşıma o kadar çok sürüm geldi ki hangi benim bilgisayarım için en doğrusu bilemedim ve deneme yanılma yaparak daha yeni format attığım bilgisayarı çöplüğe çevirmek istemedim. Daha önce forumda açılmış bu tarz konuları inceledim. Neredeyse hepsi donanım kimliği kullanarak elle güncelleyebilirsiniz denilip devamı gelmemiş. Bu konuda bana destek olabilecek var mı? Adım adım anlatıp göstererek öğretebilecek birisi olursa çok sevinirim.
Burada bulabilirsin.

Eger eski bir sistem kullaniyorsaniz driverlarin 2016-2017 civarlarinda hatta 2015'te bile kaldigini gorebilirsiniz cunku ureticilerin o karta verdigi destek sureleri bitmistir. Ethernet, ses ve chipset driverlarini anakartin kendi sitesinden temin edebilirsiniz. Onun disinda yine ekran karti ve islemci icin gerekli programlari ayni sekinde kendi sitesinden temin edebilirsiniz. Donanim kimligine bakarak driver indirme isi birazcik sorunlu cunku bende bir keresinde yapmak zorunda kalmistim ve cidden de salak sacma sitelerden indirerek kurabilmistim.

Driver boooster indir mükemmel program. Taratıyorsun o kendi yükleyip kuruyor.

Driver Booster son önereceğim program. İki kere denedim geçen yine format attım bilgisayar daha iyi performansta. Tek tek yüklemek daha mantıklı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı