Advertisement

Doğru fiber başvurusu nasıl yapılır?

firatbtw

Femtopat
Herkese merhaba, yeni bir eve taşındık ve ev site içerisinde. İnternet altyapısı hem VDSL hem de ADSL port var fakat VDSL portların tamamı dolmuş ve sadece ADSL portlar kalmış. Onlarda 16Mbps'ye kadar hız verebiliyorlar. Oturduğum site içerisindeki bir binada yani yan apartmanımda fiber var fakat diğer tüm site içerisindeki sitelerde VDSL/ADSL var ve onlarda maksimum 60-16 Mbps'ye kadar hız verebiliyorlar. Ben de fiber için başvuruya gittim ama olumlu sonuç alamayabilirsiniz vs. dediler. Doğru ve net şekilde gelip taktırabilmeleri için ne yapmam gerekir? Başvuru sürecini hızlandırma yolu var mıdır? Başvuru takibini nasıl yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
KS
KS
firatbtw

firatbtw

Femtopat
O işe yaramıyor hocam türktelekom saha ekipleri direkt tüm mahalleden topladılar 1 yıl kadar önce ama hala sonuç yok.
Tuhaf olan da bu burada bir apartmandan bir kişi başvurmuş ve fiber bağlamışlar ve site içerisindeyiz genel olarak hepsine bağlasalar tamam. Ya tanıdık birileri var bir şekilde bağlattılar ya da başka türlü şey düşünemiyorum :D
Yapılabilecek en mantıklı ve tek seçenek bu ama. Ek olarak bunların izinleri ve planları tarzı şeyleri var o yüzden sizin mahalleye bir türlü gelmemiş olabilir.
Ben tüm site adına genel olarak bilgileri verdim şu kadar apartman şu kadar oturan var diye ama bilemedim. Telefondan müşteri hizmetleri o bölgede fiber çalışması var gelme olasılığı var diyor ama buradaki genel merkez de onlar bilmez sallamışlar diyor. Buradaki bazı dairelerde hiç internet bağlantısı bile yok ben yine ADSL ile yırtmışım.

botstepz

Decipat
Makaleler
1
Tuhaf olan da bu burada bir apartmandan bir kişi başvurmuş ve fiber bağlamışlar ve site içerisindeyiz genel olarak hepsine bağlasalar tamam. Ya tanıdık birileri var bir şekilde bağlattılar ya da başka türlü şey düşünemiyorum :D

Ben tüm site adına genel olarak bilgileri verdim şu kadar apartman şu kadar oturan var diye ama bilemedim. Telefondan müşteri hizmetleri o bölgede fiber çalışması var gelme olasılığı var diyor ama buradaki genel merkez de onlar bilmez sallamışlar diyor. Buradaki bazı dairelerde hiç internet bağlantısı bile yok ben yine ADSL ile yırtmışım.

Yeni yapılan binalarda yeterli port koymamak nedir anlamıyorum zaten. Bizim için uçuk sayılar yurt dışı için standart ve internet sorun olmaktan çıkmış biz hala port sorunları ile uğraşıyoruz.

Yukarı