Doğu insanı mı batı insanı mı?

Doğu İnsanı mı Batı İnsanı mı

• Doğu

Oy: 20 41,7%
  • Batı

Oy: 28 58,3%

• Oy verenlerin toplamı
    48
Batı. Doğuda işini doğru düzgün yapan az insan var ve birbirlerini kazıklamaya meraklılar. Batıdaki insanlar daha efendi. Misafirperverliklerine laf yok ama her şey misafirperverlik değil maalesef.

Batı. Doğuda işini doğru düzgün yapan az insan var ve birbirlerini kazıklamaya meraklılar. Batıdaki insanlar daha efendi. Misafirperverliklerine laf yok ama her şey misafirperverlik değil maalesef.
Batıdaki insanlar efendi değil bana göre. Taksiler en basit örnek.
Size şöyle anlatayım:
Didim'de kuzenimle birlikte bankta oturuyorduk (Altınkum). Önümüzden Almancı bir anne ve kızı geçiyordu. Almancı anne, kızına;
-Satıcıların yanında Almanca konuşma daha pahalıya satıyorlar dedi.
Bahsi geçen yer Doğu'da bir yer değil aksine Batı'da bir yer.
Mesela hiç sosyal deneyleri izlemediniz mi?

Batıdaki insanlar efendi değil bana göre. Taksiler en basit örnek.
Size şöyle anlatayım:
Didim'de kuzenimle birlikte bankta oturuyorduk (Altınkum). Önümüzden Almancı bir anne ve kızı geçiyordu. Almancı anne, kızına;
-Satıcıların yanında Almanca konuşma daha pahalıya satıyorlar dedi.
Bahsi geçen yer Doğu'da bir yer değil aksine Batı'da bir yer.
Mesela hiç sosyal deneyleri izlemediniz mi?
Hocam böyle hatrı sayılır bir şekilde araştırma yapsak batıdakilerin daha efendi çıkacağını düşünüyorum. Batı ve Doğudaki şehirleri de gezdim batı insanını daha yakın buldum kendime. Doğuda kaba bir şive var, laubali konuşma daha yaygın. trafikte gördüğüm yayaya yol verme olayını birkaç kez görmüşümdür. Batıda gezerken rastlamamışken daha Antep'e girerken hargür baslı sokak arabalarına çokça rastladım. Doğuda Batıya göre daha büyük bir hırboluk var. çöplerini geneli etrafa atıyor. Maraş insanları daha temizdi mesela, yollarda çöp görememiştim temiz şehirdi. Gençlik kamplarındayken doğudan gelen kafile ile batıdan gelen kafileye yan yana baktığımda medeniyet farkını görebiliyordum. Bende doğuluyum ama memleketimin insanını sevemedim. Söylediklerim hepsi için geçerli değil, yakın sevdiğim yedi göbek doğulu arkadaşlarım çokça var ama bana birisi gelip sorsa doğu mahallesindeki bir evde mi yoksa batı mahallesindeki bir evde mi yaşamak isterdin, Batıdaki evi seçerdim. Aynı şeyi gelip Batı mahallesi mi yoksa Kanadadaki bir mahallede mi yaşamak istersin diye sorsalar Kanada mahallesi derim. Herhangi bir şekilde etnik ayrım yapmak istemem ama gözlemim bu şekilde.

Her yerde aynı oran :D
Screenshot_2023-08-25-01-03-30-93_79a32108a2ad58d1857b3035c3ad08c7.jpg

Geri
Yukarı