Yalnızlık insanı güçlü yapar mı?

Benim çok çevrem vardır fakat bazen mental çöküşe girdiğim oluyordu küçükken yanlızlık güçlü yapar insanı çünkü sorunları kendin çözebilirsin her zaman mutlu ol ve çok kafaya takma dostum insanlar neler neler yaşıyor yanlızlıkta neymiş. Ama sana bir tavsiyem 1 tane arkadaşın olsun sağlam olsun gerisini sen yaşıyacaksın zaten bir de arkadaş dediklerin bazen senden bir alet veya başka bir şey ister güvenmediklerine verme boş ver gitsin kanka.

Ve tabii ki de yalnızlık zararlıdır çünkü insan sosyal bir varlıktır
1 2 Arkadaşım vardı ama beni dışlamaya başladılar. O günden sonra kimseyle arkadaşlık edemedim. Zaten hep grubun dışlanan elemanıydım sonra bir gün hiç konuşmamaya selam vermemeye başladılar. Ne yapsam bilmiyorum hocam..

Küçüklükten beri çok arkadaş edinemeyen biriyim. Genelde kendi başıma takılırım ve bunun beni daha güçlü yaptığına inanıyorum. Sizce bu doğru mu?

Yalnızlığın seni daha mutlu ettiğine inanıyorsun ama öyle değil.
Bu sıradan bir hayat yaşamak demektir.
Müzik,spor ya da tiyatro bu tarz şeylerle uğraşmak senin zamanının daha güzel akmasını sağlar.
Daha sonra bir bakımışsın etrafında insanlar birikmiş.
İnsanlarla iletişim kurmaksa mecbur olduğumuz bir durumdur.

1 2 arkadaşım vardı ama beni dışlamaya başladılar. O günden sonra kimseyle arkadaşlık edemedim. Zaten hep grubun dışlanan elemanıydım sonra bir gün hiç konuşmamaya selam vermemeye başladılar. Ne yapsam bilmiyorum hocam.

Hocam bakın sizin sorununuzu biliyorum özgüveniniz yok kitap oku söz darcığın gelişsin dil öğren beynin gelişsin spor yap vicudun gelişsin gezki tarihin coğrafya bilgin gelişsin özgüvenin yerine gelir mesela ben aktivite olarak bisiklete biniyorum çok canım sıkıldığı zaman arkadaşlarımın yanına gidiyorum Allah seni boş boşuna yaratmamış hayatta illaki bir şeyler başarıcaksın çabalamadan bir şey olmaz.

Kendi isteğiyle yalnız olmak ve yalnız bırakılmak vardır. Birinci seçenek yararlı olabilir ama ikinci seçenek insanı mahveder. Ben ikinci seçenekteyim.

Son düzenleme:
Hocam bakın sizin sorununuzu biliyorum özgüveniniz yok kitap oku söz darcığın gelişsin dil öğren beynin gelişsin spor yap vicudun gelişsin gezki tarihin coğrafya bilgin gelişsin özgüvenin yerine gelir mesela ben aktivite olarak bisiklete biniyorum çok canım sıkıldığı zaman arkadaşlarımın yanına gidiyorum Allah seni boş boşuna yaratmamış hayatta illaki bir şeyler başarıcaksın çabalamadan bir şey olmaz.
1 Tane arkadaşım var o da uzakta başka şehirde oyunda tanıştık.

Yalnızlığı sevmek ve tercih etmek iyidir, fakat bu seni daha güçlü veya güçsüz yapmaz. Eğer istemediğin halde yalnızsan, bu olumsuz bir durum.

Yeni konular

Geri
Yukarı