Doğu Perinçek'in 12 Eylül savunmasının videosu arşivlerden ortaya çıktı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Peki başlattığım konuyu kirletme planında başaktör kim?
Doğu Perinçek Türkiye tarihinin gelmiş geçmiş en kötü ve saygı duyulmayası siyasi figürlerinden bir tanesidir.

Kendisinin bu ülkeye verdiği zararların da haddi hesabı yoktur.
Ayrıca anlayamıyorum ki; Doğu Perinçek Tarikatçiler Cemaatçiler Mezhepçiler ile birlikte değil mi aynı bloktalar.

Doğu Perinçek Türkiye tarihinin gelmiş geçmiş en kötü ve saygı duyulmayası siyasi figürlerinden bir tanesidir.

Kendisinin bu ülkeye verdiği zararların da haddi hesabı yoktur.
Ayrıca anlayamıyorum ki; Doğu Perinçek Tarikatçiler Cemaatçiler Mezhepçiler ile birlikte değil mi aynı bloktalar.
Yok Perinçek zamanında en büyük FETÖ-AKP düşmanlarından biriydi. Erdoğan-Gülen-Gül üçlüsünün Gladiocu olduğunu iddia ediyordu.

Yok Perinçek zamanında en büyük FETÖ-AKP düşmanlarından biriydi. Erdoğan-Gülen-Gül üçlüsünün Gladiocu olduğunu iddia ediyordu.
Türkiye yakın tarihini zaten başından sonuna en ufak detayına kadar biliyorum ki keza benim yaşadığım dönemi konuşuyoruz.
Örneğin bir tane birisi vardı Fevzioğlu diye şimdi onun kötülüğü ve verdiği zararlar hakkında konuşsam sende diyeceksin ki ..
Fevzioğlu zamanında çok muhalefet eden XXX- XX düşmanlarından biriydi.
10 yıl önce Fevzioğlu insanlara bağıra bağıra bunlar gitti bitti öldü pilleri bitti diyordu , hani sanırsın iki güne kalmaz tarih sahnesinden silindiler falan.
10 yıl geçti aradan hala daha tam gaz devam ederken aaa Fevzioğlu ne yapıyormuş peki?
Transfer olmuş ve meğersem o da onlardanmış
Şimdi Süleyman Soylu desem sende diyeceksin ki
Süleyman Soylu bir dönem XXX --XX düşmanlarından biriydi , çok sert muhalefetti.
Süleyman Soylu şimdi onun hakkında konuşmama gerek yok herhalde kendileri İçişleri bakanımız.
Sorulması gereken soru şudur lütfen şu soruyu sorunuz.

Ya biz hep kötüleri yalancıları ( ... burayı siz tamamlayın ne kadar kötü sıfat koyarsanız artık ) seçmesini biliyoruz da neden doğruları iyileri ( buraya siz tamamlayın ne kadar güzel sıfat koyarsanız artık ) bir kere olsun seçmiyoruz ve seçmesini de bilmiyoruz.
Ben bunun bilimsel nesnel nedenini biliyorum , herkeste bilemediği için idrak da edemediği için etmesi de zor olduğu için böyle yaşayıp gidiyoruz işte.

Ben hangi partiyi destekleyeyim ya? Biraz yumuşak partileri desteklesem iyi olur gibi sanki.
Zaten hangi partiye oy vereceğime karar veremedim ki.

Bu arada raporu reddetmişler. Peki neden Enternasyonelizm faydalı?
Enternasyonalizm, Sosyalizm için bir zorunluluktur. Başka türlü başarılı olamaz. Nihayetinde Komünizm sınırsız, sınıfsız, devletsiz dünya ütopyasıdır. Bunu ulusalcılıkla başaramaz.
Paris Komünü'nde Anarşistler ve Blanquistler başkenti ele geçirip devleti yıktı.
Paris Komünü - Vikipedi

Bir aydan fazla bir zaman elinde de tuttu. Daha yeni yeni filizlenen Marksist hareketler oraya destek vermeye cesaret edemedi. Ve yenilgi kaçınılmaz oldu.

İspanya'da faşist diktatör Franco'ya karşı halkı ayaklandıran sosyalist/anarşist hareketlere dışardan destek gelseydi İspanya muhakkak sosyalizme geçmiş olurdu.

Marks'ın Komünist Manifestosu'nu okuyup öğrenmişsiniz ya...
Marks en çok iktisatçı yönüyle Sosyalizm'e etki etti.
Şimdi sadece ekonomik yönden bile baksak Enternasyonalizmin zorunluluk olduğunu anlayabiliriz.
Emeği veren işçiler, üretim araçlarına sahip olanlarsa sermaye sahipleri. Uzun yıllardır sermaye sahipleri çokuluslu şirketler halinde dünya ekonomisine hakim durumda. Nerede ucuz işgücü varsa orada en pis işler dahil üretim yaptırıp tüm dünyaya pazarlıyorlar.
İşçiler enternasyonalist bir hareketin içinde olsalar bu makus talihe katlanmak zorunda olmazlar. Üretimden gelen güçleri ile çok daha yüksek imkanlarla hayatlarını yaşarlar.

Türkiye yakın tarihini zaten başından sonuna en ufak detayına kadar biliyorum ki keza benim yaşadığım dönemi konuşuyoruz.
Örneğin bir tane birisi vardı Fevzioğlu diye şimdi onun kötülüğü ve verdiği zararlar hakkında konuşsam sende diyeceksin ki ..
Fevzioğlu zamanında çok muhalefet eden XXX- XX düşmanlarından biriydi.
10 yıl önce Fevzioğlu insanlara bağıra bağıra bunlar gitti bitti öldü pilleri bitti diyordu , hani sanırsın iki güne kalmaz tarih sahnesinden silindiler falan.
10 yıl geçti aradan hala daha tam gaz devam ederken aaa Fevzioğlu ne yapıyormuş peki?
Transfer olmuş ve meğersem o da onlardanmış
Şimdi Süleyman Soylu desem sende diyeceksin ki
Süleyman Soylu bir dönem XXX --XX düşmanlarından biriydi , çok sert muhalefetti.
Süleyman Soylu şimdi onun hakkında konuşmama gerek yok herhalde kendileri İçişleri bakanımız.
Sorulması gereken soru şudur lütfen şu soruyu sorunuz.

Ya biz hep kötüleri yalancıları ( ... burayı siz tamamlayın ne kadar kötü sıfat koyarsanız artık ) seçmesini biliyoruz da neden doğruları iyileri ( buraya siz tamamlayın ne kadar güzel sıfat koyarsanız artık ) bir kere olsun seçmiyoruz ve seçmesini de bilmiyoruz.
Ben bunun bilimsel nesnel nedenini biliyorum , herkeste bilemediği için idrak da edemediği için etmesi de zor olduğu için böyle yaşayıp gidiyoruz işte.
Maalesef.

Ben hangi partiyi destekleyeyim ya? Biraz yumuşak partileri desteklesem iyi olur gibi sanki.
Şuan Türkiye yi yönetecek adam sayısı bir elin parmaklarını geçmez.
Bence seçim zamanında en çok oy alacağı bilinen partiye oy verilmeli,mevcut iktidar bir an evvel gitmeli.

Şu an bahsettiğim kuşağın çocukları ya yurtdışında ikamet düşünüyorlar ya da yurt dışı odaklı ticaret yazılım vesaire kazançlarını Dolar - EURO vesaire Money Exchange yani takası yaparak toplumdan izole ya da yarı izole yaşamak üzerine çalışıyorlar.
Bir şekilde bu kuşağın çocuklarının ölmemesi içinde artık bu şekilde yapması gerek ki ileride masaya yumruğu vurduğunuzda ses getirsin çünkü şu an en ufak bir aykırılığınızda otomatikman toplum sizi en ilkel cezalandırma yöntemleriyle oldukça tribalist kabileci şekilde cezalandırıyor aç bırakmak darp etmek işkence etmek tecrit etmek fakirleştirmek uzar gider.

Şu an bahsettiğim kuşağın çocukları ya yurt dışında ikamet düşünüyorlar ya da yurt dışı odaklı ticaret yazılım vesaire kazançlarını dolar - euro vesaire money exchange yani takası yaparak toplumdan izole ya da yarı izole yaşamak üzerine çalışıyorlar.
Bir şekilde bu kuşağın çocuklarının ölmemesi içinde artık bu şekilde yapması gerek ki ileride masaya yumruğu vurduğunuzda ses getirsin çünkü şu an en ufak bir aykırılığınızda otomatikman toplum sizi en ilkel cezalandırma yöntemleriyle oldukça tribalist kabileci şekilde cezalandırıyor aç bırakmak darp etmek işkence etmek tecrit etmek fakirleştirmek uzar gider.

Çok üzücü durum. Anlaşılan ulusalcı olmak bir hataymış. Ben nereye kaçayım? Almanya? ABD?

Sanırım Devlet Bahçeli ve Alparslan Türkeş'te de aynısını düşünüyorsunuz.

Çok üzücü durum. Anlaşılan ulusalcı olmak bir hataymış. Ben nereye kaçayım? Almanya? ABD?

Sanırım Devlet Bahçeli ve Alparslan Türkeş'te de aynısını düşünüyorsunuz.

Hangisini tercih edersen , Örneğin ben yurtdışına yazılım ihraç edip dolar Euro kazanıp ülkemde izole yarı izole yaşamayı tercih ettim.
Ha bir gün insanca yaşamak istersem imkanım da elverirse giderim o ülkelerden bir gayrimenkul alıp hem kendi ülkemde hem orada oturum yerleşimci olarak yaşarım.
İnsanca yaşamak istediğimde mutlu olmak istediğimde oralar da yaşarım.

Hİçkimse hayatı boyunca sürekli dışlanmak aşağılanmak küçük düşürülmek insani olmayan müdahalelere günün her saati maruz kalmak tartaklanmak şu bu zorunda değil.
O yüzden de toplumdan izole ya da yarı izole yaşamak gerekiyor.

Bu tip toplumlar amiyane tabir döve döve adam edilir ama bizler terbiye etmek zorunda değiliz.
Bir iki üç dört yeter yani her gün adam mı döveceksin.

Çünkü bu tip toplumlar zoolojik yaşantıya en yakın toplumlardır ve oldukça primitiftirler kabilecidirler ayrıca da her zaman eylemsel ve davranışsal bozukluklar icra ederler.

Bizler bunların eylemsel ve davranışsal bozuklukluklarına her saat maruz kalmak zorunda değiliz
Keza zaten bu tip toplumların bireyleri de travmatik bozukluktan muzdariptir ve aslında muhakeme yetisi sınırlıdır ve cezai ehliyeti ya yoktur ya sınırlıdır.
Haliyle müşahede altında tutulması gereken milyonlarca hasta da toplumun gerçekliğini oluşturmaya başlayınca onların yaşantısı da toplumun gerçekliği olunca.
Hanginiz bu tip hastaların içinde yaşamak ister isteyenin de aklında şüphe olur.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı