Doğu'da askerler daha çok maaş alır mı?

Soldier_Boy

Centipat
İnternette herkes Güneydoğu'da askerlik yapmanın, batıda askerlik yapmaktan çok daha zor olduğunu söylüyor bu doğru mu? Doğruysa maaş farkı var mı?

Askerliğimi Şanlıurfa ve Diyarbakır'da yaptım sırf yemekleri için bile tekrar oralarda yaparım. Batıda askerlik çekilmez o kadar diyeyim.

Nasıl ya internette herkes şikayet ediyor halbuki, ve yemek olarak nasıl bir fark var ki.

Zorluğuna bir şey diyemem. Ben doğudaydım ama sorsan batıdan daha rahattım. Maaş farkı var bu arada.

Belli bir hüküm var mı yoksa kafasına göre mi?

Doğuda askerlik yapan batıdan fazla alır askere yatan para olarak kastediyorsan bu dogru,rahatlık konusundada dogu rahat batıdaki gibi sorun fazla çıkmıyor çogu konuda(Çogu doguda askerlik zor diyende kendi yaptıgını zor olarak gösteriyordur,ama kişiden kişiye zorlugun anlamı farklıdır soguk vs olayıda olabilir zorluk olarak)

Nasıl ya internette herkes şikayet ediyor halbuki, ve yemek olarak nasıl bir fark var ki.

Çarşıdaki yemekler canım. Kebapçısı, ciğercisi yemeğin anavatanındasın daha ne olsun. Ben hiç şikayet etmedim Doğu'da askerlik yaptığım için.

Urfa'da 3 ay geçirebildim oradan seçmeler oldu Diyarbakır'a aldılar beni güya inzibat taburuydu. Soktular beni gece devriyesine elde G3, yelekte 5 full şarjör, tepesinde Bixi olan Shortland ile Diyarbakır turu attım son güne kadar.

Çarşıdaki yemekler canım. Kebapçısı, ciğercisi yemeğin anavatanındasın daha ne olsun. Ben hiç şikayet etmedim doğu'da askerlik yaptığım için.

Urfa'da 3 ay geçirebildim oradan seçmeler oldu Diyarbakır'a aldılar beni güya inzibat taburuydu. Soktular beni gece devriyesine elde G3, yelekte 5 Full şarjör, tepesinde bixi olan shortland ile Diyarbakır turu attım son güne kadar.

Hocam elinize G3 ve yelekte 5 Full sarjör olması beni biraz korkuttu ama şu an bunu yazdığınıza göre sorun yok😄

Hocam elinize G3 ve yelekte 5 Full sarjör olması beni biraz korkuttu ama şu an bunu yazdığınıza göre sorun yok😄

Şehir merkeziydi sonuçta ama riskli bölge ve güvenlik için cephanelik gibi geziyorduk. Yazın hiç çekilmiyordu yalnız 5 tane şarjör çok ağırlık yapıyor, G3 de eşek ölüsünden hallice. Hala G3 mü kullanılıyor bilmiyorum.

Geri
Yukarı