Doktor sayısı azalıyor, randevu yok

Avusturyada yaşayan Türk arkadaşıma bu yorumu attım. Türkiye'de yaşaya yaşaya mazoşist olmuş yazık dedi. Bastım kahkahayı. 🤣🤣
Avusturya'da yaşayan mülteci arkadaşına söyle açsın arkasına gülsün. ;) Mazoşist değilim, para için ülkemi vatanımı bırakıp kaçmıyorum ben nankör ve vatansız değilim. Ben ülkemi düzeltmek için çabalıyorum, seçime çok bir şey kalmadı herkes elini taşın altına koyacak. Savaştan kaçanlardan farksız görüyorum şuan istiklal harbinden büyük savaş veriyoruz. Okumuşlar kaçacaksa zaten cahil cühelaya neden böyle oldu diyemeyiz. ;) Kaçanlar zaten daha röntgene bakamıyor gitsinler sıkıntı yok. Türkiye fakülteleri onların yerini dolduracaktır. İyi doktor zaten devlette yok özelde.

Avusturya'da yaşayan mülteci arkadaşına söyle açsın arkasına gülsün. ;) Mazoşist değilim, para için ülkemi vatanımı bırakıp kaçmıyorum ben nankör ve vatansız değilim. Ben ülkemi düzeltmek için çabalıyorum, seçime çok bir şey kalmadı herkes elini taşın altına koyacak. Savaştan kaçanlardan farksız görüyorum şuan istiklal harbinden büyük savaş veriyoruz. Okumuşlar kaçacaksa zaten cahil cühelaya neden böyle oldu diyemeyiz. ;) Kaçanlar zaten daha röntgene bakamıyor gitsinler sıkıntı yok. Türkiye fakülteleri onların yerini dolduracaktır. İyi doktor zaten devlette yok özelde.
Yurt dışına çıkan mülteci mi oluyor ? Sözde bu kadar savunduğun vatanının insanı yurt dışına çalışmaya çıkıyor diye ülkende ki o iğrenç yaratıklarla aynı kefeye koyan bir vatan sevici seni :D BRUH

Mülteci, sığınmacı ve göçmen arasındaki farkları bir öğrensen?
Benim için hepsi aynıdır, ülkemdeki bütün göçmen, mülteci ve sığınmacı arasında fark görmüyorum. Herkesin kendi düşüncesi.
Yurt dışına çıkan mülteci mi oluyor ? Sözde bu kadar savunduğun vatanının insanı yurt dışına çalışmaya çıkıyor diye ülkende ki o iğrenç yaratıklarla aynı kefeye koyan bir vatan sevici seni :D BRUH
Anlamak istediğin yerden anlıyorsun. Şuan çıkacak zaman değil, düzeltelim herkes istediği yere gitsin şuan okumuş eğitimli insanlara ihtiyaç var. Bunların oylarına bile ihtiyaç var ama kaçıp gittiler hepsi gözümde Suriyeliden farksız.

Tabii canım. Üniversiteye profesör olarak gelip burada eğitim veren kişiyle, ülkeyi dolduran cihatçılar aynı şey. :D

Daha bunun bile ayrımını yapamıyorken seni niye ciddiye alalım?
Sen anlamak istediğin yerden anlıyorsun, para için kaçan ile gelen profesörü aynı kefeye koyuyorsun. Senin için detaya inip altyazı geçemeyiz anlayan anladı. ;) Onlar normal bir durumda kaçmadılar, ülke zor durumdayken bırakıp kaçtılar hem de para için. Para için ülkesini satmaktır bu ve bütün yükü hemşireler çekiyor doktorların hepsinin öyle ağır çalışma şartı yok hepsi edebiyat biliyoruz. Her şey para için. Nickini iyi seçmişsin.

Para için kaçan ile gelen profesörü aynı kefeye koyuyorsun.
Tam tersine sen hiç anlamadığın konu hakkında telefonunu çıkar diyen dayılar düzeyinde saçmalıyorsun.

Bir kurum tarafından transfer edilen, oraya doktor/mühendis/başka bir iş/öğrenci olarak giden hiç kimse mülteci olmuyor. Mülteci olarak sınıflanmıyor, mülteci gibi de davranılmıyor. Ayrıca başka ülkede çalışmanın daha fazla para kazanmaktan başka ne amacı olabilir? Buraya gelen profesör nasıl göçmense, buradan oraya doktor olarak gitmiş kişi de göçmen oluyor.

Ben dişçi konusunda devlet hastanelerinden umudu 2013'te kestim hocam. 9 senedir randevu yok dişçide.
Ben geçen ay randevu alabildim. Şikayetimi söyledim "napalım" dedi 😂

Geçen gün vize almak için konsolosluğa gittim. Yaklaşık 300 sayfa belge verdim ki benim gideceğim ülkeye bir zararım dokunmayacağını gösterebileyim. Ama medeniyetten nasibini almamış, gündelik hayatında düzinelerce suç işleyebilen insanlar hiç bir kontrole tabi tutulmadan ülkeye alınıyor. Afganı da gelsin suriyelisi de gelsin ama okumuşu, kültürlüsü ve eğitimlisi gelsin. Kendi ülkesine faydası olmayan adamın benim ülkemde ne işi var? Zamanında varlıklı, eğitimli ve kültürlü iranlılar geliyordu, görmekten keyif alıyordum. Çokkültürlü bir toplumun kimseye zararı yok çünkü.

Eskiden geride kalanlar için üzülürdüm ama artık bayılıyorum ya bu konulara :D. Bir olay kendine dokunana kadar hiçbir şey yapmayan hatta tam tersine köstek olan halk bunların hepsini hak ediyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı