Doktorlar ne kadar kazanıyor?

Ne 15 bin TL'si. En tecrübelisi o kadar anca alıyordur.

Hocam çok uçtunuz ya. Yaklaşık 10 yıldır doktor olan akrabam 7.5-8 arası bir şey alıyordu en son.
6-7k ortalama sanırım. Veya 8

7-8 bin civarı alıyorlar ortalama olarak.

Ortalama 1000 Dolar civarı kazanıyorlar işte. O şekilde düşünün. Bir şey kazanmıyorlar yani.

Bence hiç tahmin ettiğiniz gibi değil doktor bu üniveristede genelde en fazla genelde tam puan isteyen tıp üstelik yoğun mesai can meselesi çok daha fazladır ben yeni başlayan doktoralrın 5000TL civarında aldığını düşünüyorum. Ve normal 10 yıl üstü doktorlar bence en az 15.000 rahat vardır. Tanıdığım 40 yaşlarındaki doktor 18.000TL civarı alıyor.

Bu zamlara ek olarak hizmet yılı, uzmanlık durumu ve çalıştığı bölge doktorların maaşını etkiliyor. Ancak yeni başlamış bir hekim için bu yıl geçerli olacak maaşlar 6.163 TL ile 6.842 TL arasında değişkenlik gösteriyor. Tabi hizmet yılı 25 ve üzeri olan doktorlar 7.570 TL'ye kadar maaş alabiliyor. Kaynak: labortekstil.
O kadar az olucağını sanmıyorum. Bir 9 bin TL vardır bence. Elektrikçi babam bile 6-7 civarı alırken doktor daha fazla alır.

Çalıştığınız hastane, performans, ek gelirler bunlara göre maaş biçilir. Üniversitede hocalar okuldan anca 10 bin alır ama ilaç şirketlerinden aylık 200k civarı alıyorlardır. Aynı şekilde özelde çok hastan varsa ameliyatta yapıyorsan 100 üstü görürsün özel hastanede ortalama doktor 30k üstü alıyor.

Arkadaşlar bayağı saçmaladınız galiba hiç dr. Araba ilanı görmediniz. 6-7k ile alınacak arabalar değil. 10k net maaşları var 5 yıllık dönerden 5K ikramiyeyi aya vurduğumuzda 4K da oradan nöbetlerden 2K gördünüz mü 21k oldu.

Bencede bende öyle dedim en az 15.000TL vardır ama dalga geçtiler yani artık o maaşı alamıyorsa bir doktor bu ülkede doktor olmazdı.

Geri
Yukarı