Doktorlar neden grevde?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu grev işine bir düzenleme gelmeli. Her meslek istediği zaman biz grev yapacağız filan dememeli. Ayrıca %200 gibi saçma isteklerde de bulunmasınlar bir zahmet. Ortalık belli zaten. O itirazları ilk başlarda yapacaklardı. Ucu kendilerine dokununca değil.

Devlete atamadığı tribi hastalara atan doktorlar mı? Atatürk'ün beni Türk hekimlerine emanet edin dediği hekimler bunlar değil tam olarak. Asgari ücretle çalışan kime trip atacak?
Türkiye şartları ağır ve bunun nedeni belli. Konumuz şimdi bu değil.
Özel muayenesine gidip ayakta karşılayan doktor devletin hastanesinde küstahça davranabiliyorsa kusura bakmayın tek sorumlu başımızdakiler değil.
İyiyken herkes iyiydi. Çürük yumurtaları seçmek şu an daha kolay.
İktidar yanlısıymışım gibi konuşma yapan olursa kalbini kırarım açık konuşayım.
Hastane tecrübesi olmayanlar burada rahat sallıyor.

Yabancı doktorlar gelsin. Bıktım artık trip yemekten. Para biriktirip özele gidiyoruz.

@aliaksandr ulke sartlarinda herkes gergin de kendini bir doktorun yerine koyup empati yapmani oneriyorum.

Ben yıllarca çağrı merkezinde çalıştım insanların her türlü kahrını çektim 3 kuruş para için alttan aldım. Ben demiyorum ki doktorla eşitim ama doktorunda biraz çevresine bakması, insanları anlaması lazım. Özelde hepsi pamuk gibiler çünkü orada bir patron var, denetleme düzgün işliyor ve şikayet edilirsen gidebilirsin. Devlette ise maaş nispeten az ve doktora talep var diye veriyorlar hastaya odunu. Böyle olmaz. Devlet hastanesinde işini hakkıyla yapan doktorları ayırıyorum tabii.

E hocam, özele gitmekle aynı mantık işte.

Tamam ama ben gidiyorum başkası gidemiyor özele? Parası olmayan ölsün mü? Bende de bazen para olmuyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı