Doktorların grev yapması etik mi?

Doktorların ülkeden kaçmaya başladığı bir zamanda bazıları kaçmak yerine grev yapıyorsa buna sevindim doğrusu, grev yapanı ülkede tutabilirsinde kaçan geri gelmez, zamanında doktor değil işçi olarak gidenler bile geri gelmek istememiş doktor mu geri gelecek. Hastaneden randevu alamamanın grevden kaynaklandığını sanmıyorum çünkü ben bu sorunu bir senedir falan yaşıyorum en az 20 gün genelde 30 gün sonrasına randevu veriyor, bu süre içinde aile hekimi dışında başka doktora görünemedim. Doktorların grevde olmasına bir şey diyemiyorum hakları vardır, ülkede kaç kişi düzgünce hakkını arayabiliyor ki veya kaç kişi hakkını arayınca veriliyor?

Birisi bilmem ne parası alsa şu kadar alsa falan diyerek doktorların en az 15 bin TL maaş aldığından falan bahsetmiş, keşke 15 bin TL çok iyi bir para olsa da haklısın diyebilsek. Geçen senenin 15 bin TL'si ile bu senenin 15 bin TL'si arasında en az iki kat fark var. Aynı şekilde geçen senenin 15 bin TL'si ile ondan önceki senenin 15 bin TL'si arasında fark var, 15 bin TL maaş alıyorlar diye konuşurken önce 15 bin TL'yi nasıl algıladığınızı 2022 yılına göre güncelleyin ondan sonra konuşun, algıyı güncelledikten sonra ne kadar değersiz bir para olduğunu belki anlarsınız.

Son düzenleme:
Adamlar babalarının hayrına mı çalışsın tabii ki parasını hakkıyla isteyecek ee vermezsen gidenlere laf etmek saçma olmaz mı? Adam Avrupa'daki meslektaşının 10 da 1 maaş alsın ama daha çok çalısmak durumunda kalsın neyse bu mevzu uzar gider. Sorunun kaynağı belli sistemi düzeltsinler sorumlu kişiler.

Zamanında Doğan Güreş, genel kurmay başkanı olduğum halde alman başçavuşun emekli maaşından daha düşük alıyorum demişti. Grev yapmadı ama o zamandan beri hükümetler ülke gelişme ve refah içinde olması için görünür bir şey yapmadı. ya da bizler fark etmedik. Ayda 4000 lira bile alamayanlar bu ülkede azınlık değil çoğunluk. Bunu çözmeleri lazım önce.

Adamlar babalarının hayrına mı çalışsın tabii ki parasını hakkıyla isteyecek ee vermezsen gidenlere laf etmek saçma olmaz mı? Adam Avrupa'daki meslektaşının 10 da 1 maaş alsın ama daha çok çalısmak durumunda kalsın neyse bu mevzu uzar gider. Sorunun kaynağı belli sistemi düzeltsinler sorumlu kişiler.

Kıdemli oldukça maaşının daha fazlasını alıyorsun zaten. Ben gidenlere laf etmiyorum. Sistemde bir sürü eksiklik varken doktorluk mesleğinde ana amaç hasta iyileştirmek iken para az geliyor daha fazlasını istiyorum demek değil. Mühendis, polis vs olursun parası için yaparsın. Az para kazandığını düşünüyorsan istifa edebilirsin. Burada hastanın tedavi hakkı elinden alınıyor ona itiraz yok nedense. Acil serviste poliklinik muayenesi gibi işlemler yapılmıyor. 12.000 TL maaş az geliyorsa 13'de az gelir 14'de 2500 ile 5000TL zam gelecek. Burada iyileştirme yapacağı söyleniyor. Bakalım bundan sonra yine para az deyince bahane ne olacak. Doktorluk ticari meslek değildir.

Geri
Yukarı