Dokunmatiği bozuk iPhone 6'daki fotoğrafları kurtarma

Şebnem Ferah

Megapat
Makaleler
9
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Gitarist
Telefon iPhone 6 iOS 12 sürümü mevcut. Dokunmatiği kullanamaz derecede bozuldu yeni telefon aldım ancak eski telefonda çok değerli fotoğraflarım vardı. Onları bir şekilde PC'ye atmanın yolu var mı?

Ne kadar çalışır bilmiyorum lakin telefonunuz Wi-Fi'ya bağlı ise IP adresine ulaşın, aynı Wi-Fi ağına bağlı iken FileZilla'dan telefona bağlantı gerçekleştirin, orada telefondaki tüm dosyalara erişebilirsiniz. Bu Minecraft sunucularında ve PS3'e oyun vs atmak için kullandığım bir yöntemdi, telefonda da çalışır diye düşünüyorum.

Ne kadar çalışır bilmiyorum lakin telefonunuz Wi-Fi'ya bağlı ise IP adresine ulaşın, aynı Wi-Fi ağına bağlı iken FileZilla'dan telefona bağlantı gerçekleştirin, orada telefondaki tüm dosyalara erişebilirsiniz. Bu Minecraft sunucularında ve PS3'e oyun vs atmak için kullandığım bir yöntemdi, telefonda da çalışır diye düşünüyorum.

Telefonda FileZilla olması gerekiyor mu?

Telefonun orta kısmının dokunmatiği çalışıyor mu? Direkt USB ile bağlayıp alabilirsin fotoğrafları.

FTP protokolü devrede olmayacağından çalışmaz bu yöntem.

Telefonun IP adresini nereden bulabilirim?

Peki hani telefoncuya vb götürsem o USB belleğe atsa olur mu hani bir şey yapabilir mi?

Dokunmatik ekranı değiştirir. Sonra USB'den fotoğrafları alır. Eski ekranı geri takar. Tabii bunu yapmayı kabul ediyorsa. Fazladan fiyat verebilir. Direkt dokunmatik ekran değişimi yaptır maksimum 150-200 TL tutar

Telefonun IP adresini nereden bulabilirim?

Peki hani telefoncuya vb götürsem o USB belleğe atsa olur mu hani bir şey yapabilir mi?

Ellerinde her zaman bir test ekranı oluyor yaparlar belirli bir ücret karşılığında.

Geri
Yukarı