iPhone 6 Plus Ekran Dokunmatiği

kuyt007

Hectopat
Merhaba, iPhone 6 Plus telefonum var, bir hata yapıp telefon açıkken ekran soketlerini çıkarttım ve ekran bozuldu. Bunu üzerine orijinal olamaya sıfır bir ekran aldım ve taktım görüntü gayet iyi şekilde geliyor fakat dokunmatikle ilgili sıkıntım var; telefonu açtığım zaman ilk birkaç dakika dokunmatik çalışıyor daha sonra gidiyor ve gelmiyor. Ekranın kablolarında ya da soketlerde temassızlık vardır diye telefonu açtım ve hiç ellemeden olduğu yerde bıraktım, 5 dakika sonra baktığımda yine dokunmatik gitmişti. Bu sorun çözülebilir mi? Sorun telefondan mı yoksa ekrandan mı kaynaklanıyor olabilir?

Eski orijinal ekranda da bu sorun varsa o zaman telefondaki soketten kaynaklı olma ihtimali artıyor. Ben yeni ekran sahte olduğu için öyle düşünmüştüm. Apple normalde içinin açıldığını anlar ama isterseniz orijinal ekranı takıp servise verin olmadı.

Eski orijinal ekranda da bu sorun varsa o zaman telefondaki soketten kaynaklı olma ihtimali artıyor. Ben yeni ekran sahte olduğu için öyle düşünmüştüm. Apple normalde içinin açıldığını anlar ama isterseniz orijinal ekranı takıp servise verin olmadı.
Telefonun üzerindeki eski ekran da orijinal değildi ama ben telefon açıkken soketlerini çıkarana kadar gayet sağlam şekilde çalışıyordu ve telefon eski bir telefon garantisi biteli yıllar oldu

Garantisi bitse de parasını verince yapıyorlar ama üzerinde yan sanayi ürün varsa pek ilgilenmiyorlar. Açıkken yaptığınız için kısa devre gibi bir durum yaşanmış olabilir.

Garantisi bitse de parasını verince yapıyorlar ama üzerinde yan sanayi ürün varsa pek ilgilenmiyorlar. Açıkken yaptığınız için kısa devre gibi bir durum yaşanmış olabilir.
Bir ara sormuştum değişim fiyatını 1200tl demişlerdi orijinaline. Şu an telefonu kapatıp geri açtım yaklaşık 5 dakikadır dokunmatik çalışıyor. Sorun yazılımsal falan olabilir mi çözemedim

Geri
Yukarı