Dokunmatiği ve ekranı çalışmayan telefondan veri nasıl kurtarılır?

YsufKaynr

Decapat
Yer
Balıkesir/Karesi
Daha fazla  
Meslek
Online Öğrenci
Selam dostlar, elimde Samsung Galaxy C5 Pro cihazı var ve maalesef ki ekranı çalışmıyor ve dokunmatiği hissetmiyor. İçinde 5 senelik veri var ve herhangi bir bulutta yedeği yok. Sizden ricam bu verileri nasıl alabiliriz. Debugging'in açık olup olmadığı konusunda emin değilim. Telefon çalışıyor yani arama, bildirim vs. bilgisayara bağlayınca diskler kısmına düşmüyor fakat veri kurtarma programları telefonu görüyor. Görseler bile onay veremediğim için programların hiçbir anlamı kalmıyor. Tuşlarda falanda sıkıntı bulunmamakta yani telefonu rahatça indirme moduna sokabilirim. Bunu yapabileceğim bir yöntem ya da program var mı? Şimdiden fonedog ve fonelab uygulamalarını denedim fakat destekleyen cihaz listesinde telefonum yok. Kullanmayacağım telefon için 4 haneli ücretler ödemek istemiyorum. Size asıl sorum bunu evde nasıl halledebilirim ya da halledemezsem telefoncular bu veriyi alabilir mi?

1667144541250.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum öyle değil. Adb kullanımı bu şekilde değil.

Şu linkten adb'yi indir. Dosyayı indirdiğin yere git. Sağ tıklayıp klasöre ayıkla. Sonra ayıkladığın klasöre gir. Üst taraftaki adres yazma yerinde yazanları sil ve cmd yazıp enter'a bas. Cihazını bilgisayara kabloyla bağla. Açılan komut penceresine adb devices yaz. Şayet çıktı
Kod:
ORNEKCİHAZADİ device
şeklinde olursa debugging açıktır demektir.
Şayet
Kod:
ORNEKCİHAZADİ unauthorized
şeklinde olursa debugging kapalıdır.
C:\>adb devices
List of devices attached
e495d8c4 unauthorized

ee hocam ne olacak şimdi ? Bize usta yolu göründü mü?

@Crownguard hocam o zaman telefonu fastboot'la kurtaracağım. Fakat telefonu kapatmak hiçbir şekilde mümkün değil. (Find my mobile olmuyor.) Kolları sıvayıp bataryayı sökeceğim.

Son düzenleme:
Yok olmaz. Fastboot da izin istiyor. Debugging açık olması lazım yani. Sökmeyin boşuna.

Sanırım son çare @364809 size yardımcı olabilir. Onun da diyeceği bir şey olmazsa sanırım gitmeniz gerekecek.

Geri
Yukarı