Dokunmatik ekranlı laptop için kalem önerisi

Dengou

Hectopat
Daha fazla  
HP X360 11-P100NT dokunmatik ekranlı bir bilgisayara sahibim. Çizim yapmak için o bilgisayarı kullanacağım, bilgisayarı aldığım zaman yanında bir kalem gelmediği için internetten bir kalem almaya karar verdim. Sorun şu ki bazı kalemlerin bilgisayarın ekranında çalışmayacağını düşünüyorum. Hepsinin hassasiyeti ekran ile uyumlu değil, uyumlu olan bir kalemin hangileri olacağını bilmiyorum. HP kalemlerini almayı düşündüm ama çok pahalılar. Konu hakkında bilgi sahibi olan biri bir öneride bulunursa çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam merhaba, konuyla alakasız ama bu modeli kullandığınız için fikrinizi almak istedim.
İşlerim gereği sürekli yanımda bilgisayar gezdirmem gerekiyor, normalde MSI GL65 kullanıyorum ama onu daha az taşımak için max 1500₺ bandında 11"-14" arası bir netbook arıyorum. 1300₺ ye sizdeki modelin aynısından almayı planlıyorum. İlk sahibinden hiç açılmamış, şarjı 7-8 saat gidiyor diye bilgi verildi. Tavsiye eder misiniz? Kasma donma sorunları var mı, günlük olarak akıcı bir şekilde kullanabilir miyim, teşekkürler şimdiden.

Kullandığım model 30GB HDD'ye sahip ilk aldığımda içerisinde Windows 10 kuruluydu ve o sıralar Windows o kadar yer kaplamıyordu şimdi gelen güncellemeler dolayısıyla bilgisayara format atıp Windows 8.1 yükledim gayet iyi çalışıyor eğer işin için kullanacak seyahat edip bir şeyler yazacaksanız veya çizim yapacaksanız fena değil 2 GB RAM'i biraz sönük kalıyor, tabi kullandığınız işleme göre değişir. Ben memnunum arada bir dizi, film izlemek için kullanıyorum resim çizmek için kullanacaktım(sistemi geliştirip) onun için uyumlu bir kalem arıyordum bu yüzden bu forumu açmıştım kimse yazmayınca vazgeçtim.
Geç kaldığım için çok özür diliyorum.

Geri
Yukarı