Dokunmatik kendi kendine basıyor

enginn1991

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, Redmi 9T cihazım ara sıra dokunmatik kendi kendine basıyor. Ekran korucuyu kılıf çıkardım sildim temizledim düzelmedi, ekran değişimi yapmak istemiyorum, sadece cam değişimi yaptırsam bu sorun düzelir mi?

Merhaba, Redmi 9T cihazım ara sıra dokunmatik kendi kendine basıyor. Ekran korucuyu kılıf çıkardım sildim temizledim düzelmedi, ekran değişimi yapmak istemiyorum, sadece cam değişimi yaptırsam bu sorun düzelir mi?
Nasıl yani çok seri bir şekilde ekrana kendi kendine işlem mi yapıyor yoksa bir kaç kez olup düzeliyor mu
Ve telefonu kapatıp açtığınızda düzeliyor mu?

Evet tuşlari kilitleyince duzeliyor ama biraz sonra yine kendi kendine dokunup birşeylere giriyor.
Poco x3 nfc kullanıyorum, aynı sorun bendede var. Sorun tahminimce düşmeden kaynaklı ekranın yeri biraz geriye gitmiş o yüzden saçma sapan şekilde dokunmatik bozuluyor ara ara. Çözümü ise plastik vantuza ile ekranı vakumlayıp birazcık çekmek. İster telefoncu ya götür ister kendin yap, kendin yaparsan kırılmaz camın çıkmamasına dikkat etmelisin.
Format atmaya ekran değiştirmeye gerek yok yani.
Daha fazla bilgi için: Telefon kendi kendine basıyor sorunun çözümü - Android Rehber

POCO X3 NFC kullanıyorum, aynı sorun bende de var. Sorun tahminimce düşmeden kaynaklı ekranın yeri biraz geriye gitmiş o yüzden saçma sapan şekilde dokunmatik bozuluyor ara ara. Çözümü ise plastik vantuza ile ekranı vakumlayıp birazcık çekmek. İster telefoncu ya götür ister kendin yap, kendin yaparsan kırılmaz camın çıkmamasına dikkat etmelisin.
Format atmaya ekran değiştirmeye gerek yok yani.
Daha fazla bilgi için: Telefon kendi kendine basıyor sorunun çözümü - Android Rehber

Dediğiniz olayı denedim ama düzelmedi, bazen güzel çalışıyor bazen kendi kendine dokunuyor, koruma camı yok zaten çıkardım.

Yeni konular

Geri
Yukarı