Dokuz Eylül Üniversitesi Nasıldır?

Martini Henry

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Balıkesir
Dokuz eylül Üniversitesi mevcut netlerimle birlikte gidebileceğim üniversiteler arasında. Eğer kafamdaki bölüm değişmezse ilk tercihim olabilir. Burada okuyanlar varsa bu üniversite hakkında ne düşünüyor? Genel olarak üniversite hakkındaki görüşlerinizi yazarsanız çok yardımcı olur.

Mühendislik alanında iyiydi eskiden, özellikle bilgisayar mühendisliği. Okul olarak bakarsak iyi bir okul, güncel akademik kadrosuna bakmak gerek.

İstediğin bölümün fakültesinde yer alan akademik kadrodaki öğretim üyelerini biraz araştırarak fikir edinebilirsin.

Ege Üniversitesinden daha iyi bir eğitim veriyor diye biliyorum ama kampüs olarak çok daha geride. Bir de sağlam hocaları Yaşar Üniversitesi aldı diyorlardı ama tam emin değilim.

Muhendislik ve saglik fakulteleri Ege'den daha iyidir ama kampus ve ortam olarak Ege daha iyi. Su an akademik kadro nasil degismistir bilemem. Bilgisayar muhendisligi 94'de kuruldu ulkenin geneline bakarsan erken kurulmus diyebiliriz. Secmek istedigin bolumun akademisyen - prof - docent sayilarina bak. Akademisyenlerin kac tane atifi veya yazisi var bunlara bak derim.

Geri
Yukarı