Dolandırıcı arayanlardan kurtulma

• Konuyu başlatan MTN
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 1B

MTN

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Günde birkaç defa "Sürekli yükselen internet faturasından sıkıldınız mı?" "Hyundai garantili su arıtma cihazı fırsatını kaçırmayın!" şeklinde aranmaktan bıktım. Her arayanı engelliyorum yarın aynı *** başka numaradan arıyor! Ticari elektronik ileti şikayet sistemine girdim, sağ olsunlar adamlara çalışıyorlar resmen. Hepsini şikayet etmem 45 senemi alır. Bunlardan kurtuluş yok mu?

WhatsApp Image 2021-05-06 at 15.57.13.jpeg

Geçmiş olsun, bunun çözümü yok. Ben Cimer'e başvurdum. Özet olarak mahkemeye verebilirsiniz diyorlar ama karşımda kim olduğunu bilmediğim için bir şey yapamıyorum. BTK'ya şikayetimde de muhatapınızın kim olduğunu bilmiyoruz diyorlar.

Günde birkaç defa "Sürekli yükselen internet faturasından sıkıldınız mı?" "Hyundai garantili su arıtma cihazı fırsatını kaçırmayın!" şeklinde aranmaktan bıktım. Her arayanı engelliyorum yarın aynı *** başka numaradan arıyor! Ticari elektronik ileti şikayet sistemine girdim, sağ olsunlar adamlara çalışıyorlar resmen. Hepsini şikayet etmem 45 senemi alır. Bunlardan kurtuluş yok mu?

Eki Görüntüle 1010577
Beni de genellikle bu tarz 0212 ile başlayan numaralar arıyor. Açmıyorum.

Beni de genellikle bu tarz 0212 ile başlayan numaralar arıyor. Açmıyorum.
Açmadıkça tekrar arıyorlar bu sabah 4 kez 2 farklı numara aramış.
Numaranızı herhangi bir yerde mi paylaştınız? Çünkü bu normal değil açıkcası.
Facebook vs gibi sitelere telefonla kaydoluyorum onlarda da telefonumu reklamcılarla paylaşma seçeneğini seçiyorum hep ama birisinden paket olmuşuz. Kesin yerlilerdendir. Şuan geriye dönük takibini yapıyorum bakacağım hangi siteye kaydolunca başlamış bu sorun.

Son düzenleme:
Eğer numaranız sizin için çok özel değilse ve cidden bıkmışsanız numaranızı değiştirmenizi tavsiye ediyorum.
Yok numara değişemem ne yazık ki, bir de ben onları arayayım dedim tabi 1000 tane numara olunca sistem tamamen bottan oluşuyor. Arayınca telesekreter "this action unavailable" diyip kapattı :D Onlar bile aranmayı ummuyorlarmış.
Bu amaçla kurulmuş bir site buldum. Telefondan aranmanıza veya mesaj almanıza izin verdiğiniz firmaları bu siteden görüp yönetebiliyorsunuz. İşe yarıyor mu? - Sanmam çünkü burada sadece "gerçek" firmalar var öyle devlet destekli internet satanlar çıkmıyor ama denemek bir şey kaybettirmez.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı