Dolandırıcı linkine tıkladım ne olur?

İlk başta evet tehdit ederler kartınız falan kaydediliyse şifresini deiştirin ve kart geçmişini bir kontrol edin ayrıca YouTube kanalı isminiz nedir? Merak ettim.

Merhaba, ben yaklaşık 400k abonesi olan bir YouTuber'ım ve genellikle yaptığım gibi sponsor maillerine bakıyordum. Ve yanlışlıkla normalde hiç yapmadığım bir şeyi yaptım, dolandırıcı linkine tıkladım 😄 Site yüklendi yaklaşık 30 saniye sonra fark ettim ve kapattım siteyi. Biraz araştırdım ne olabilir diye ve bir arkadaş "bilgilerini çalıp IP adresini yaymakla tehdit ederler" gibi şeyler söylemiş. Doğru mudur?

Bütün mail şifrelerimi değiştirdim bu arada. Modeme reset attım, ne olabilir yani dolandırıcılar bir şey yapabilir mi? Siteye hiçbir bilgimi yazmadım veya program vb. indirmedim sadece linke tıkladım.
İşlem yapmadıysan rahat ol. Kaspersky veya MBAM ile tarama yap.

IP olayını bilmiyorum ama hiçbir şeye tıklamadım demişsiniz, bir şey olmaz.

Merhaba, ben yaklaşık 400k abonesi olan bir YouTuber'ım ve genellikle yaptığım gibi sponsor maillerine bakıyordum. Ve yanlışlıkla normalde hiç yapmadığım bir şeyi yaptım, dolandırıcı linkine tıkladım 😄 Site yüklendi yaklaşık 30 saniye sonra fark ettim ve kapattım siteyi. Biraz araştırdım ne olabilir diye ve bir arkadaş "bilgilerini çalıp IP adresini yaymakla tehdit ederler" gibi şeyler söylemiş. Doğru mudur?

Bütün mail şifrelerimi değiştirdim bu arada. Modeme reset attım, ne olabilir yani dolandırıcılar bir şey yapabilir mi? Siteye hiçbir bilgimi yazmadım veya program vb. indirmedim sadece linke tıkladım.

Mailden oltalama yapıyorlar bu ara. Gönderen kişinin mailini dikkatli kontrol et. Hesabının güvenliğini arttır yoksa yarın öbür gün Elon Musk kanalında canlı yayın yapabilir.

Merhaba, ben yaklaşık 400k abonesi olan bir YouTuber'ım ve genellikle yaptığım gibi sponsor maillerine bakıyordum. Ve yanlışlıkla normalde hiç yapmadığım bir şeyi yaptım, dolandırıcı linkine tıkladım 😄 site yüklendi yaklaşık 30 saniye sonra fark ettim ve kapattım siteyi. Biraz araştırdım ne olabilir diye ve bir arkadaş "bilgilerini çalıp IP adresini yaymakla tehdit ederler" gibi şeyler söylemiş. Doğru mudur?

Kanal adınızı söyleyin de Elon Musk'un tavsiyelerini dinleyelim (!)

Antivirüs ile taratın. Çerezleri silin. Kartlarınız kayıtlıysa kaldırıp şifrelerini değiştirin.

Kanal adınızı söyleyin de Elon Musk'un tavsiyelerini dinleyelim (!)

Antivirüs ile taratın. Çerezleri silin. Kartlarınız kayıtlıysa kaldırıp şifrelerini değiştirin.
kart vb kayıtlı olmaması lazım (alışveriş yapınca otomatik kayıt olmuyorsa) ve kanal ismi vermiyim reklam yasak diye billiyorum :D önceki konularımın birinde gözükmüştü ama çok merak ediyorsanız

ve yardım için teşekkürler

Hocam Kaspersky ile tarama yapın.

Ayrıca kanalın linkini atın da biz de size destek olalım.

Geri
Yukarı