Dolandırıcılar telefon numaralarını nasıl buluyor?

iKayraOnur

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Antalya
Daha fazla  
1652607764793.png

Başta bildirim gelince mail adresime geldi sandım ancak girip baktığımda numarama gelmiş. Aynı zamanda numara kısmında resmen bir mail var, bu nasıl mümkün oluyor? "dolandırıcıdır, irtibata geçmeyin." mesajlarınıza gerek yok çok bariz bir mesaj zaten. Ancak numaramı nereden buldu onu merak ediyorum. Son 1-2 gün içinde kayıt olurken hiçbir platforma numaramı girmedim. Her yere numaramı giren bir kişi değilim, sanal arkadaşlarıma bile vermiyorum numaramı yani çok komik geldi. Cevap ve aklınıza gelen ihtimalleri belirtirseniz sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şirketler numaralarını satıyor. İnternet, telefon, elektrik vb. aklına gelen çoğu şirket ya da bunların içinde çalışan elemanlar bu verileri sızdırıp satıyor.

Telefon bayiileri satıyorlar. Ben Turkcell Superbox'a başvurduktan sonra her gün CHP Denizli milletvekilinden mesajlar gelmeye başladı. Dolandırıcıya satılmamış olsa bile, kendi yerel reklamlarında bizim numaralarımızı izinsiz kullanmaları terbiyesizlik.

Telefon bayiileri satıyorlar. Ben Turkcell Superbox'a başvurduktan sonra her gün CHP Denizli milletvekilinden mesajlar gelmeye başladı. Dolandırıcıya satılmamış olsa bile, kendi yerel reklamlarında bizim numaralarımızı izinsiz kullanmaları terbiyesizlik.
Numarayı alalı 2 yılı geçti, ihtimalin daha çok azalması gerekmez mi?

Numarayı alalı 2 yılı geçti, ihtimalin daha çok azalması gerekmez mi?
Numarayı ne zaman aldığın önemli olacağını sanmıyorum. Benim durumumda telefon bayisi satmış olsa bile seninkini bir başka kaynaktan elde etmiş olabilirler. Kayıt olurken telefon numaramızı paylaştığımız devlet kurumları, forumlar, özel kuruluşların veritabanlarından hackerlar tarafından çalışmış olabilir ya da içeriden birileri tarafından para karşılığı verilmişte olabilir. Başka bir yöntem; telefona indirdiğimiz bazı uygulamalar rehberi okuma izni istiyor. Oradan bile erişilebilir. Her indirdiğimiz uygulama bize veri gizliliğini taahhüt etmediği halde biz o izinleri hiç düşünmeden veriyoruz.

Numaranı bu siteye yazıp paylaşır mısın?

Hocam, güvenilir mi emin miyiz?
Eki Görüntüle 1388425

Başta bildirim gelince mail adresime geldi sandım ancak girip baktığımda numarama gelmiş. Aynı zamanda numara kısmında resmen bir mail var, bu nasıl mümkün oluyor? "dolandırıcıdır, irtibata geçmeyin." mesajlarınıza gerek yok çok bariz bir mesaj zaten. Ancak numaramı nereden buldu onu merak ediyorum. Son 1-2 gün içinde kayıt olurken hiçbir platforma numaramı girmedim. Her yere numaramı giren bir kişi değilim, sanal arkadaşlarıma bile vermiyorum numaramı yani çok komik geldi. Cevap ve aklınıza gelen ihtimalleri belirtirseniz sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Sosyal medya hesapların, veya bir arkadaşın tarafından veya da, izin verdiğin uygulamalar'dan veya , üçüncü parti olan uygulamalar. Telefonun iPhone olmasına rağmen nasıl böyle bir şey olabilir çok garip.

Yeni konular

Geri
Yukarı