Dolandırıldım ne yapmalıyım?

Yunuscelik.16

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar yaklaşık 1 hafta önce Instagram'da csgo.mgs adlı bir kişiden CS:GO bıçağı satın aldım çok acele ettim kişinin telefon numarasını falan almadım heyecanlanmıştım. Her neyse parayı gönderdim Halime Çelikel diye birisi IBAN'ına attım kişi engelledi beni ben bankaya gidip bu kişinin bilgilerine telefon numarasına falan ulaşabilir miyim? Garanti bankası.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle geçmiş olsun. Seni üzmek istemem ama pek bi şey yapabileceğini sanmıyorum. Bildiğin adama ''gel, beni dolandır'' demişin. Yüksek paralar falan kaybetmemişsindir umarım. Ne kadar dolandırıldın ? Soğuk su iç bu arada, buyur:
100720171712111712767_2.jpg

Son düzenleme:
Kişisel bilgileri sana vermezler. Takip başlatabilirsin banka ve emniyet aracılığı ile ama sonuçta zorlama tarzı bir şey olmadığı ve parayı rızanla gönderdiğin için bence pek bir şey olmaz gibi. Umarım büyük bir meblağ değildir. Yavaştan unutup bir daha yapmamayı aklından çıkarmadan önüne bakmalısın.

Nasıl güvenip yapabiliyorsun böyle bir şey anlamıyorum. Elinizde hiçbir kanıt yoksa bir şey gelmez elinizden. Eğer elinizde yazışmalar, yatırdığın bankamatiken aldığın fiş, TC kimlik no varsa bir şeyler yapılabilir ama bence bir şey yapılmaz. Hata sende üzgünüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiç bir yere şikayet edemessiniz boş yere uğraşmayın. Zorlama tarzı olay yok çünkü. Adamdan bilgi almadan para yatırmak ne bilim nasıl güveniyorsunuz ben kargo yoluyla ürün bile satın almıyorum ya göndermesse diye.

Eğer sen parayı istekli gönderdiğine dair onun bir kanıtı var ise hiç birşey yapamazsın malesef bence üstüne su iç ama sıcak olsun malum kış ayındayız :kıkırda:

Banka hiç kimsenin bilgilerini başkasıyla paylaşmaz. Eğer parayı şahsi hesabından gönderdiysen bankacını arayıp havale işlemini iptal ettirebilirdin belki ama kendi hesabından yollamadıysan geçmiş olsun. Bu tarz bir alışveriş yüzyüze yapılır ya da gidersin Bynogame veya Steam'den alırsın. CS oynarken bu tarz dolandırıcılardan çok gördüm, özellikle iş bilmeyen liselileri iyi tokatlıyolar. Öyle bir durum ki mahkemeye bile versen bişey çıkmaz muhtemelen. Geçmiş olsun.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı