Hesap satın alırken dolandırılmak

Zatı Muhterem

Hectopat
Daha fazla  
Kaybım 1200 lira.
Online bir oyunda hesap alacaktım.
Bir sitede ilan gördüm telefon numarasını da yazmış. Neyse WhatsApp'tan mesaj attım bilgi aldım. Sonra aklıma yattı dedim önce parayı yollayim IBAN'la. Sonra sen bilgileri verirsin. Halbusem adamın profil resmi bile yok.
Neyse parayı yolladım pat diye tüm yazdığı mesajlar silindi. Ben de halen zannediyorum ki silinme süresi 5 dakikadır mesajların. Ekran görüntüsü almama vakit bile kalmadı. 1 dakika olmadan sildi hemen. Engelledi tabii ki her yerden. Üzüntülüyüm ama bu da geçecek biliyorum.

Bu miktarı daha önce aynı oyundan hesap satarak elde etmiştim. Yani 300 liraya hesap almıştım sonra 2000 liraya satmıştım.

Tesellim en azindan kendim işte calisarak yorularak kazandığım para değildi. Ayrıca iddia falan oynarken bir zamanlar o paranın daha fazlasını harcamıştım.

İnsanın bir boş anı geliyor işte.

Online oyunlarda hesap satın almak mantıklı değil çünkü hesap sahibi, hesabın ilk bilgilerini biliyorsa oyunun desteğine ticket atarak hesabı geri alabiliyor. Hiçbir şekilde hesap satın almayın derim, geçmiş olsun. Ya dolandırıcı oluyorlar ya da hesabı geri çekiyorlar.

Online oyunlarda hesap satın almak mantıklı değil çünkü hesap sahibi, hesabın ilk bilgilerini biliyorsa oyunun desteğine ticket atarak hesabı geri alabiliyor. Hiçbir şekilde hesap satın almayın derim, geçmiş olsun. Ya dolandırıcı oluyorlar ya da hesabı geri çekiyorlar.
Aynı hesap 4-5 farklı kişiye satılıyor zaten. Arkadaşım sattığı hesapta oynuyor mesela. Şu sitelerden hesap için alışveriş yapmak mantık dışı bana göre.

Geri
Yukarı